Jazzový festival Prague Jazz Week přinese i křest CD

Magazín
jazz-3

Jaroslav Šimíček Quartet vydává po 8 letech nové CD „Quintet“, které pokřtí přímo na Staroměstském náměstí během jazzového festivalu Prague Jazz Week. Kmotrem bude ředitel AghaRTA Prague Jazz Festivalu, majitel a manažer AghaRTA Jazz Centra a zároveň producent vydavatelství Arta Records, u kterého CD Quintet vychází, Michal Hejna. Koncert proběhne v rámci závěrečného festivalového dne 6. 8. 2017 od 17.30 a bude to opravdu velký zážitek.

V jakém obsazení hraje Jaroslav Šimíček Quartet? Vedle kontrabasisty a frontmana Jaroslava Šimíčka se představí hned dva saxofonisté – David Fárek a Osian Roberts, pianista Vít Pospíšil a bubeník Dušan Černák. Tohle cédéčko je, stejně jako předchozí album, opět složeno z autorských skladeb Jaroslava Šimíčka, který si spolupráci s těmito vynikajícími instrumentalisty nemůže vynachválit. Vedle obrovských hráčských kvalit nesmírně oceňuje jejich schopnost podřídit se celku a dokonale mu sloužit.

I díky tomu zaznamenalo CD s názvem Quintet tak pozitivní ohlas nejen u kritiků, nýbrž i u hudebních kolegů. Jedním z prvních posluchačů a recenzentů byl kolega – muzikant a spisovatel Jan Štolba. Snad i proto, že momentálně žije v daleké Austrálii, měl pro věc ten správný nadhled a odstup. Jeho nesmírně čtivý komentář se sugestivním názvem Jazzový přízrak, kterým se po poslechu CD (a k veliké potěše kapely) rozhodl obohatit booklet alba, rozhodně stojí za přečtení.

A proč právě „Quintet“? Až do nahrávání  tohoto CD s kapelou vždy střídavě vystupovali dva saxofonisté a nápad využít oba dva najednou se zrodil těsně před natáčením, byl tedy na poslední chvíli dopsán ještě jeden saxofonový part… a Quintet byl na světě.

Zajímavosti