Ještěd oslavuje! Vstup zdarma!

Magazín
jested

V letošním roce slaví jeden z nejvýznamnějších technických unikátů a symbol Libereckého kraje – vysílač a horský hotel Ještěd – významné jubileum, a to 40 let od svého otevření v roce 1973. Není však jedinou památkou svého druhu, která se pyšní „kulatými narozeninami“. Kabinová lanovka vedoucí na vrchol Ještědu (provozována Českými drahami a.s.) oslavila v letošním roce 80 let svého fungování. Oslavy Ještědu se uskuteční 21. září 2013 a odstartují v 9:30 hodin na hoře Ještěd.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout jindy nepřístupné prostory vysílače a hotelu Ještěd. Po celý den (10:00–21:00) zde bude probíhat bohatý kulturní doprovodný program – např. módní přehlídky dobových modelů, tradiční vynášení sudů piva na vrchol, výjezd autoveteránů na Ještěd a jejich komentovaná prezentace, hudební vystoupení nebo promítání dobového filmu.

Chybět nebude ani prodej regionálních výrobků, výstava původního vybavení restaurace a hotelu Ještěd ze sbírek Severočeského muzea, výstava fotografií Fenomén Ještěd, tématické výtvarné workshopy, interaktivní dílny pro děti, soutěže a další.

Bonusem bude zpřístupnění nově zrekonstruovaného hotelového salonku podle původního návrhu architekta Otakara Binara.

Zároveň zveme všechny čtyřicátníky (rok narození 1973), aby se připojili k pokusu o vytvoření rekordu v počtu čtyřicátníků, kteří se sejdou na jednom místě (více na www.liberecky-kraj.cz).

Oslavy budou zakončeny ohňostrojem. Vstup zdarma!

Zajímavosti