MINT: Prague Fashion Market zakotví v OD Kotva

Magazín
market-design

Trh nezávislé módy, šperků a designu MINT: Prague Fashion Market proběhne o víkendu 21.–22. dubna 2018 již po jedenadvacáté. Premiérové ovšem bude místo konání. MINT market obsadí 5. a 6. patro OD Kotva na Náměstí republiky a stane se tak alternativou k běžné nabídce nákupních center, umístěnou přímo v obchodním domě.

Do 5. a 6. patra se člověk běžně nedostane a jejich návštěva stojí za to už kvůli nádherné vyhlídce. Zakotví zde 150 návrhářů a designérů, kteří budou prezentovat své unikátní výrobky. Vstupné bude jako vždy zdarma.

Každý MINT: Prague Fashion Market navštíví přibližně 10 tisíc návštěvníků, které zajímá originální móda a design. Přihlášky pro designéry jsou otevřené do 11. března. Organizátoři z přihlášených vyberou ty nejlepší tak, aby byl na marketu zastoupen pestrý a kvalitní výběr z české módy a designu.

Tím, co dělá MINT markety jedinečnými, je přátelská a pohodová atmosféra. Nejsou jen místem prodeje, nýbrž i prostorem pro přátelské setkávání a navazování kontaktů.

Kromě nákupů bude na návštěvníky čekat i hudební doprovodný program, divadelní představení s dílnami pro děti, workshopy a skvělá nabídka jídla, zákusků a kávy.

Rodiny s dětmi jsou vítány, pro bezbariérový přístup budou k dispozici dva výtahy. Prostor bude vytápěný a akce se bude konat za každého počasí. Pejsci tentokrát musí zůstat doma.

První MINT: Prague Fashion Market se konal ještě pod názvem Holešovice Fashion Market v Pražské tržnici. Tehdy tržnici zcela dominovaly vietnamské stánky a nápad udělat z haly bývalých jatek místo pro designovou akci byl opravdu průkopnický.

Akce tam s úspěchem zůstala po několik dalších let a otevřela cestu dalším zajímavým projektům jako Jatka 78 nebo Cirk La Putyka, které zde nalezly svou základnu.

Touha představovat Pražanům i turistům zajímavá zákoutí Prahy, kam se běžně nedostanou, vedla k přejmenování události na MINT: Prague Fashion Market a následnému střídání míst konání. Návštěvníci se tak podívali do Pragovky, Nákladového nádraží Žižkov, DUP39, Kampusu Hybernská a letos je čekají běžně nepřístupná patra OD Kotva a Karlovo náměstí.

OD Kotva navrhli architekti Věra a Vladimír Machoninovi, kteří vyhráli veřejnou soutěž. Stavbu postavila v letech 1970-1975 švédská společnost. Obojí bylo za socialismu značně neobvyklé. OD Kotva se stala největším obchodním domem v Československu. Budova je poskládána z šestiúhelníkových modulů, které evokují včelí plástev.

Po celou dobu se MINT: Prague Fashion Market drží své původní filozofie – být platformou pro české návrháře a designéry, jež jim pomáhá s propagací, kontakty i prodejem jedinečných výrobků, které je v českých podmínkách velmi obtížné dostat do běžné obchodní sítě.

MINT markety jsou alternativou k nešvarům současného konzumního života. Nabízí možnost odpovědného nakupování, kdy návštěvníci nakupují lokálně vyráběné produkty, které nemusely cestovat přes půlku světa, nepotřebují plastový obal a peníze za ně utržené zůstávají místnímu prodejci, nikoliv nadnárodním řetězcům.

Naprostá většina výrobků vzniká v malých sériích, v Česku a s jedinečným designem.

Co navštívitZajímavosti