Na Selské slavnosti do Holašovic

Magazín
hrncir

Tradiční lidová slavnost v duchu staročeského lidového venkovského jarmarku s ukázkami tradičních i netradičních řemesel z celé České republiky i ze Slovenska se koná 21. – 23. 7. 2017 v Holašovicích nedaleko Českých Budějovic. Návštěvníci se mohou těšit na jarmark či na ukázky tradičních řemesel. Malované štíty stavení holašovické návsi se stanou již po dvacáté dobovou kulisou Selských slavností, na které se každoročně sjíždí na 230 lidových umělců a řemeslných tvůrců.

Základem třídenní lidové slavnosti v malebné vesničce Holašovice bude i letos lidový jarmark s ukázkami tradičních i netradičních řemesel z celé České republiky i ze zahraničí.

Na rozlehlé návsi mohou návštěvníci slavností vidět ukázky  řemesel nebo si zakoupit tradiční výrobky z keramiky, kůže, proutí či paličkované krajky. Své umění představí řezbáři, nožíři, mincovníci, dráteníci, kováři, hrnčíři a další řemeslníci. Chybět nebude ani celodenní kulturní program. Po dobu celé akce jsou k dispozici tvůrčí dílny na návsi v Holašovicích.

Na návsi bude možné sledovat také vystoupení jihočeských heligonek, zaslechnout jarmareční zpívání, připravené jsou i projížďky na koních, chytání ryb z kádě do ruky nebo dřevěný, ručně poháněný kolotoč. V kulturním programu vystoupí více než 350 účinkujících z Čech i ze zahraničí.

Co navštívitVýlety s dětmi