Naučná stezka Rejvíz v Jeseníkách se po 40 letech dočkala modernizace

Magazín
naucna-stezka

Turistům, kteří zamíří do Jeseníků, je v Národní přírodní rezervaci Rejvíz k dispozici renovovaná naučná stezka. Byla obnovena po čtyřiceti letech a nedávno slavnostně otevřena u chaty Rejvíz. Informoval o tom Moravskoslezský kraj.

Na pětikilometrové trase vzniklo čtrnáct nových zastavení (původně jich bylo pouze pět), celková obnova stezky stála zhruba 220 tisíc korun.

„Stezku jsme nechali vybavit novými informačními panely. Jsou nejen aktuální a přehledné, ale snažili jsme se, aby také upoutaly – nejen dospělé, ale zejména děti. Texty jsou proto psány zábavnou formou, jsou doplněny kresbami a kvizy. Panely jsou nejen moderní, ale zároveň praktické – pro stezku jsme zvolili pultové, aby nezakrývaly výhled do krajiny,“ uvedla vedoucí Správy CHKO Jeseníky Michaela Pruknerová. Dodala, že upravená je také trasa stezky – její závěrečná část nově vede lesem, lemují ji klády, které jsou upraveny tak, aby si na nich návštěvníci mohli posedět.

Národní přírodní rezervace Rejvíz byla vyhlášena roku 1955. Území o rozloze 329 ha podléhá ochraně největšího komplexu vrchovištního rašeliniště, rašelinných lesů, mokřadních a rašelinných luk na Moravě a ve Slezsku.

Výlety s dětmi