7 NEJúžasnějších míst světa, kam se nesmíte podívat

Magazín
lebka

Vypadají nádherně, určitě byste se tam chtěli vyrazit podívat. Na tahle místa však obyčejný smrtelník prostě nesmí. Podívejte se na sedm z nich alespoň s námi!

Ostrov Poveglia

Jen pár kilometrů od jednoho z nejromantičtějších míst světa, Benátek, se nachází tenhle děsivý ostrov duchů. Od středověku tohle kouzelné místo sloužilo jako odkladiště lidí odsouzených do vyhnanství či nemocných morem. Podle expertů tu zemřelo víc než sto tisíc lidí. Italská vláda sem zakázala vstup, žádný investor se tohle temnými pověstmi opředené místo nepokusil oživit. Možná se to povede díky architektonické soutěži pro studenty…

North Sentinel

Kouzelný ostrůvek v Bengálském zálivu obklopený korálovými útesy. Ideální místo na exotickou dovolenou? Místní obyvatelé návštěvníky vážně neradi. Kmen Sentinelců je zřejmě jedním z posledních na planetě, který je nedotčen moderní civilizací. Posledních 50–400 příslušníků kmene je ohroženo zavlečením infekčních chorob, indická vláda vyhlásila kolem ostrova ochrannou zónu, kam nikdo nesmí.

Surtsey

Jeden z nejmladších kousků země na světě. Ostrůvek se objevil 32 km jižně od Islandu po vulkanické erupci v roce 1963. Bylo na něj vpuštěno jen několik málo vědců s velmi speciálním povolením.

East Rennell, Šalamounovy ostrovy

Tenhle kousek země v jihovýchodním Pacifiku je sice na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a láká k návštěvě, ale asi byste jí brzy začali litovat. Místní obyvatelé jsou totiž vyhlášení lovci lebek…

Jeskyně Lascaux

Úžasný komplex jeskyní, které proslavily malby staré možná 20 tisíc let. Tenhle poklad byl objeven ve 40. letech dvacátého století, ale brzy se zjistilo, že lidská přítomnost (a především vydechovaný kysličník uhličitý) malby ničí. Teď může do jeskyně jen pár vybraných vědců.

Hadí ostrov

Ilha da Queimada Grande neboli Hadí ostrov leží u pobřeží Brazílie a na procházku byste sem rozhodně vyrazit nechtěli. V koncentraci 1–4 jedinci na metr čtvereční tu totiž žije křovinář ostrovní, had s jedním z nejsilnějších jedů na světě. Maják, který je na ostrově umístěn, udržuje jednou za rok brazilská armáda, jinak je sem jen výjimečně vpuštěno pár vědců.

TIP: V případě zajímavých míst, kam rozhodně lidská duše může vstoupit, je zaručeně Egypt a jeho proluslé pyramidy v Gíze, které skrývají také mnoho tajemství.

Velká svatyně Iese

Nejvýznamnější šintoistická svatyně v Japonsku, kterou podle tradice každých dvacet let rozeberou a znovu postaví na novém místě. V roce 2013 ji tak postavili už po 62. Obyčejný smrtelník se ale dovnitř nedostane, tam mohou jen členové císařské rodiny a pár vybraných kněží.

DovolenáZáhadyZajímavosti