Noční prohlídky na Švihově letos již po sedmnácté

Magazín
hrad-svihov

Oblíbená akce, která oživuje interiéry i exteriéry jedinečného vodního hradu na západě Čech, proběhne opět ve druhé polovině srpna a na začátku září. Letošní noční prohlídky budou probíhat v termínech 18. a 19., 25. a 26. srpna a 1. a 2. září 2017, vždy od 19.00.

I letos tak návštěvníky čekají známé legendy i postavy z hradní historie v novém podání. Vodní hrad Švihov na Klatovsku je jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách. Po celou turistickou sezónu hrad ožívá nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Přes léto si tu dávají dostaveníčko šermíři, konají se koncerty, výstavy i divadelní představení. Návštěvníci se mohou projet na pramici okolo vodního hradního příkopu. Hrad byl postaven na přelomu 15. a 16. století na místě bývalé tvrze za účasti známého stavitele Benedikta Rejta. Švihov se svým opevňovacím vodním systémem patřil k nejlepším pevnostem své doby.

Na Švihově je po rekonstrukci zpřístupněna hradní věž s výhledem do údolí řeky Úhlavy. Hrad nabízí i speciální prohlídky pro rodiče s dětmi, speciální prohlídky pro neslyšící nebo didaktické programy pro školní skupiny.

Text nám zaslal Národní památkový ústav.

Zajímavosti