Nové expozice v zámku Lešná

Magazín
kniha

Návštěvníci zámku Lešná u Valašského Meziříčí si mohou od začátku dubna prohlédnout nové expozice. Dosud tvořil prohlídkový okruh loveckou halu, zámeckou knihovnu, bílý sál a jídelnu. Nyní se můžete těšit i na pracovnu spisovatelky a sběratelky Marie von Ebner-Eschenbach a ložnici manželů Kinských.

V zámku Lešná u Valašského Meziříčí mohou návštěvníci od letošní sezóny obdivovat dvě nové expozice. První místností je pracovna rakouské spisovatelky moravského původu a sběratelky hodinek Marie von Ebner-Eschenbach. Pokoj je zařízen černým empírovým nábytkem, který doplňuje vysoký orloj. Dříve se natahoval jednou za den a mohl hrát až sedm melodií. Najdete zde také významnou grafiku Albrechta Dürera Rytíř, smrt a ďábel z roku 1513.

Další místnost představuje ložnici manželů Kinských. Je vybavena barokním nábytkem z 18. století. Pouze pseudorenesanční postele pocházejí z 19. století. Ve skleníku jsou vystaveny doplňky mladé šlechtičny, zejména vějíře, kabelky a rukavice.

V ložnici se nachází barokní klekátko, nad nímž visí grafika s Pannou Marií a Ježíškem, obraz Zasnoubení sv. Kateřiny a další biblické výjevy,“ uvádí programový pracovník Mgr. Jitka Slezáková z lešenského zámku. Vše o zámku najdete na webových stránkách, popřípadě se můžete obrátit na kastelánku Ing. Alenu Lysou

Co navštívit