Novinky pro lyžaře na Králickém Sněžníku

Magazín
lyzarky

Lyžaři mají v nadcházející zimní sezóně lepší možnosti vyžití v oblasti Králického Sněžníku. Rozšířil se SKIPARK Červená Voda a návštěvníkům se nabízejí i další novinky. Uvedl to server Orlické hory a Podorlicko.

Vznikl jedinečný areál umožňující lyžování na obou stranách jedné hory – Skiresort Buková hora. Celková délka tratí v Červené Vodě a Čenkovicích bude nyní dosahovat 8,5 km. „Délka sjezdovek a přepravní kapacita činí z obou areálů největší lyžařské centrum východních Čech,“ upřesňuje ředitel SKIPARKU Červená Voda Radek Procházka. Pět hvězd na škále hodnocení pak posouvají Skiresort Buková hora mezi absolutní Top česká lyžařská centra.

Co se změní pro klienty? Ze záchytného parkoviště v Čenkovicích, bude až k pokladnám SKIPARKu k dispozici SkiBus. Zákazníci si budou moci zakoupit jízdenky jak na lanové dráhy obou částí SKIPARKů Čenkovice a Červená Voda, a s tím spojené služby, tak například jen jízdenky pro oblast Čenkovic. „Vytvořili jsme jednoduché odlišení jízdenek. Červený skipas bude určený pro Čenkovice, žlutý pro Červenou Vodu a lanovku v Čenkovicích,“ podotýká Procházka.

„Celý skiresort Buková hora bude nyní jednoduše dostupný jak ze střední a jižní Moravy, tak i z východních Čech,“ dodává spolumajitel SKIPARKu Červená Voda Jaroslav Toman, kterého těší, že celá oblast nabízí i desítky kilometrů běžeckých tratí.

Co navštívitZajímavosti