NPÚ vylosoval návštěvníky památek z Věrnostních pasů

Magazín
praga-piccolo

Národní památkový ústav (NPÚ) vylosoval konečné pořadí výherců loňské věrnostní soutěže o celodenní výlet Pragou Piccolo z Mníšku pod Brdy na Konopiště a další ceny poskytnuté partnery programu. Oznámil to NPÚ ve své zprávě.

Věrnostní pasy mohli návštěvníci využívat od 1. 5. do 31. 10. 2013 na více než 120 objektech – zpřístupněných památkách ve správě NPÚ a na partnerských objektech včetně několika pivovarských tras. Ze všech řádně vyplněných a odevzdaných pasů bylo vylosováno deset finalistů, jejichž konečné pořadí bylo poté znovu slavnostně vylosováno.

Hlavní cenu – celodenní výlet Pragou Piccolo z Mníšku pod Brdy na Konopiště – vyhrála paní Mirka Daňková z Brna.

Dalšími výherci jsou:

1. Iva Tupá z Prahy 7 (Romantický Potštejn)

2. Lenka Krátká z Prahy 4 (Den plný zážitků na zámku Loučeň)

3. Michaela Bezecná z Dobratic (Sobota na hradě Svojanov)

4. Pavel Mrákota z Jičína (Odpoledne na Starých Hradech)

5. Tomáš Romportl (dárkový poukaz pivovaru Krušovice)

6. Pavel Majer z Líšna (publikace NPÚ)

7. Milan Stehlík z Chrudimi (publikace NPÚ)

8. Václava Dubnová z České Lípy (publikace NPÚ)

9. Josef Kučera z Kutné Hory (publikace NPÚ)

Prohlídkový pas si mohl vyzvednout každý návštěvník prohlídkové trasy s průvodcem na pokladnách veřejnosti zpřístupněných památek ve správě Národního památkového ústavu a partnerských objektech. Za každou zakoupenou vstupenku obdržel návštěvník do pasu razítko. Za pět takto získaných razítek získal návštěvník šestou prohlídku vybrané památky ve správě NPÚ nebo partnerů zdarma. Vyplněné a plně orazítkované pasy byly slosovány o ceny.

Zapojení partnerů v nebývalé míře bylo vůbec největší novinkou loňského věrnostního programu. Podařilo se tak navázat spolupráci mezi objekty státními, městskými i soukromými.

V letošní návštěvnické sezoně plánuje Národní památkový ústav s tradicí věrnostního programu pokračovat, o novinkách bude návštěvníky informovat před zahájením hlavní návštěvnické sezony.