5 tipů na podzimní procházky

Česko
podzimni-prochazka

Podzim láká k dlouhým procházkám. Inspirujte se barvami, které příroda nabízí, a užívejte si ho plnými doušky. Přinášíme vám 5 tipů, kam za krásami padajícího listí jen tak na výlet nebo za fotkami.

Česká republika skýtá obrovské množství krásných míst. Na některá je lepší vyrazit v létě, jiná jsou zase vhodná k podzimním výletům.

Český ráj – srdce středního Pojizeří

Český ráj nabízí mnoho historických památek i přírodních krás. Navštívit můžete hrad Trosky, horu Kozákov, Prachovské skály, Drábské světničky, hrad Kost, zámek Hrubá Skála a spoustu dalšího.

Je tu vše, co člověk potřebuje ke strávení krásných chvil nebo dovolené – jak aktivní, tak pasivní.

Pravčická brána – symbol Českého Švýcarska

Pravčická brána je považována za nejkrásnější útvar Českého Švýcarska. Rozpětí oblouku u dna je 26,5 m, výška otvoru 16 m, šířka 7-8 m, minimální tloušťka 3 m a vrcholová plošina brány měří 21 m.

Od místa vstupu se lze vydat hned několika udržovanými stezkami a kochat se krajinou, případně zámečkem Sokolí hnízdo, jenž je turisticky také velmi oblíbený.

Hrad Kašperk

Kašperk je hrad v Šumavském podhůří poblíž města Kašperské Hory v okrese Klatovy. Jedná se o nejvýše položený hrad v celé ČR a díky tomu nabízí úžasný pohled na Šumavu.

Kašperk je nejvýše položeným hradem v ČR.
Kašperk je nejvýše položeným hradem v ČR.

Vybrat si můžete hned z několika okruhů, přičemž ke každému se váže nějaká pověst. Ostatně díky řadě dochovaných pověstí se hrad Kašperk řadí mezi ty s tajemnější tváří. Na Kašperku to žije, v sezoně je k dispozici bohatý kulturní program.

Vyhlídka Zvolská homole – atraktivní lokalita u Prahy

Skalnatý vrch s přírodní rezervací Zvolská homole tvoří pravý břeh Vltavy na území Zvole nad Vraným nad Vltavou. Je součástí přírodního parku Střed Čech.

Zvolskou homolí vede naučná stezka, která vám místo přiblíží ze všech stran. Dozvíte se mimo jiné o jeho historii, geologii a odměnou po náročném výstupu vám bude krásný rozhled.

Kokořínské údolí

Kokořínsko je obecně považováno za jedno z nejkrásnějších míst v ČR. Malebné vesničky s lidovou architekturou, jezírka, skály a romantické rokle lákají na dlouhý podzimní výlet.

Kokořínské údolí je dlouhé 14 km. Navštívit můžete také zámek Mělník nebo vinné sklepy Jiřího Lobkowicze.

Co navštívitVýlety s dětmiZajímavosti