Safariběh ČSOB 2018: Vraťme nosorožce do Afriky

Magazín
nosorozci

V sobotu 7. dubna bude v Safari Parku Dvůr Králové odstartován 34. ročník Safariběhu ČSOB. Jako jediný závod v České republice nabídne tratě vedoucí Africkým nebo Lvím safari. Veškerý výtěžek ze závodu bude věnován na převoz nosorožců ze dvorského safari parku do Afriky.

Závodníci si budou moct vybrat mezi třemi druhy běhů. Hlavní závod na 10 km bude zahájen v sobotu ve 12 hodin. Předcházet mu bude běh na 5 km, který začne už v 11 hodin. Účastníci Safariběhu ČSOB 2018 nepřijdou ani o oblíbený rodinný běh Lvím safari na 2 km. Tohoto závodu se mohou účastnit děti spolu s dospělým doprovodem, ale i samostatně. Závodníci rodinného běhu na trať vyrazí v 10 hodin.

Účastníci všech tří běhů budou mít i letos mimořádnou příležitost proběhnout se v Africkém safari Josefa Vágnera nebo Lvím safari. Oba areály jsou po celou sezonu návštěvníkům přístupny pouze v automobilech nebo ve speciálních vozech či busech safari parku. Trať navíc zavede závodníky i do pěšího safari, kde se poběží například kolem výběhu drilů černolících.

Všechny závody budou začínat i končit v Safari Parku Dvůr Králové u hlavního vjezdu do safari, kde bude pro závodníky připraveno zázemí s občerstvením a s hrami pro děti ve stánku ČSOB. V letošním roce čeká na běžce na 10 km rovněž občerstvovací stanice, a to přímo v Africkém safari.

Závodníci podpoří návrat nosorožců do Afriky

Startovné pro oba delší závody činí 300 Kč při registraci a úhradě dopředu, na místě závodníci zaplatí 400 Kč. Cena za dětského účastníka v rodinném závodě je pouhých 50 Kč. Doprovod běží zdarma, neobdrží však startovní číslo ani měřící čip. Veškerý výtěžek ze startovného a prodeje dárkových předmětů budě věnován na převoz dvorských nosorožců do národního parku Akagera ve Rwandě, jehož přípravy budou zahájeny v letošním roce.

Safariběh ČSOB 2018 pořádá dvorský safari park ve spolupráci s TJ Dvůr Králové za podpory Města Dvůr Králové nad Labem. Hlavním partnerem 34. ročníku běhu se stala Československá obchodní banka, generální partner Safari Parku Dvůr Králové, která závod zařadila do svého projektu ČSOB Na zdraví a věnovala všem závodníkům pojištění proti úrazu v závodu zdarma.