Sněžná děla na Lipně jdou naplno, zahájení sezóny se blíží

Magazín
snih

Skiareál Lipno spustil v pondělí nad ránem sněžná děla a začal zasněžovat sjezdovky. Teplota se na Lipně pohybuje kolem mínus šesti stupňů. „Postupně jsme spustili všech 42 sněžných kanónů a tyčí, které vyrábějí sníh,“ zní ze skiareálu.

Zasněžovací systém na Lipně patří mezi nejvýkonnější v České republice. Na 8,4 kilometrů sjezdovek má Skiareál Lipno k dispozici zmíněných 42 sněžných děl a tyčí. Navíc hlavní investice letošní zimy směřovaly právě do posílení zasněžovacího systému. Skiareál Lipno pořídil mimo jiné jedno nové a ještě výkonnější dělo a jednu zasněžovací tyč. Další peníze směřovaly do systému, který přivádí do kanónů vodu z Lipna.

Zatím předpovědi počasí vypadají velmi dobře. Slibují mráz a dobré zasněžovací podmínky i pro další dny. Teplota přes den by se měla pohybovat kolem mínus tří stupňů, v noci klesne na mínus šest.

Skiareál Lipno zahájí provoz, jakmile to bude možné. Tři čtyřsedačkové lanové dráhy již prošly předsezónními revizemi a nutnými opravami. Kdy se na Lipně začne lyžovat, bude jasné v tomto týdnu. V loňském roce se první lanovky spustily v sobotu 8. prosince.