Statisíce lidí projely v loňském roce Labskou stezkou

Magazín
reka

Podle průzkumu se přes 230 tisíc lidí vydalo v roce 2014 na výlet či procházku po Labské stezce. Téměř 100 tisíc, tedy skoro polovina, jich potom dorazilo po trase až k hospitálu Kuks, sdělil Martin Holek z KÚ Královéhradeckého kraje.

Údaje vycházejí z průzkumu průjezdů na třech místech (Věkoše, Smiřice, Kuks). Nejvíce vytížený byl úsek kolem lokality Věkoše. Za loňský rok je Labská stezka na třetím místě mezi nejnavštěvovanějšími dálkovými cyklotrasami v ČR a předpokládá se, že by se mohla dostat ještě výše.

„Už tento víkend 28. a 29. března se opravený Kuks pro veřejnost otevírá ve velkém a samozřejmě si od toho slibujeme, že se zájem turistů ještě zvýší a třeba na kolech dojedou právě až na Kuks i dál,“ říká náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu a dotací Otakar Ruml.

V měřeném období v roce 2013 projelo stezkou kolem 200 tisíc návštěvníků. Loni si tedy ještě o 30 tisíc polepšila. Labská stezka je evropským cykloturistickým fenoménem s mezinárodním charakterem. Prochází dvěma státy – Českem a Německem. Z celoevropského pohledu je pak stezka součástí sítě dálkových cyklotras. Právě cyklisté vyhledávají krásy labských břehů nejčastěji. Z celkového počtu tvoří 80 % návštěvníků stezky.

Zajímavosti