Svátek pivní pestrosti a gastronomie

Magazín
pivo

Šestý ročník degustační přehlídky členů Českomoravského svazu minipivovarů se koná  16. – 17. června 2017. Místo konání: Královská zahrada Pražského hradu, Střelecká cesta pod Královským letohrádkem – vstup od Chotkových sadů.

Na festivalu se představí až 70 českých a moravských minipivovarů a také 3 zahraniční hosté. Výjimečná degustační událost nabídne milovníkům zlatavého moku možnost na jednom místě nahlédnout do světa pivní pestrosti, chuťových zážitků a fantazií sládků, kteří vybrali to nejlepší ze své produkce.

Vstupné: 400 Kč v předprodeji, 450 Kč na místě.
V ceně je celodenní účast a konzumace libovolného množství piva. Jídlo, vodu atd. možno vzíti s sebou, na místě budou zajištěna pouze placená degustační sousta (není to gastronomický festival).

Restauračních pivovarů a produkčních minipivovarů s výstavem piva do 10 000 hl ročně v České republice neustále přibývá. Jde o specifické odvětví, které spojuje výrobu piva s jeho přímým prodejem. Hájení zájmů malých pivovarů je základní oblastí činnosti Českomoravského svazu minipivovarů. Svaz v této oblasti vystupuje nejen jako poradce, ale také jako silná a jednotná autorita vůči úřadům, institucím a při jednáních se zákonodárci nad novinkami a úpravami v příslušné části legislativy.

Některé regiony díky nebývalému boomu těchto provozoven začínají trpět nedostatkem zkušených sládků. Právě na vzdělávací a právní servis a na školení sládků se svaz intenzivně zaměří.

Dalším cílem je systém vzájemného vyměňování  zkušeností a seznamování s novinkami v oboru. Další oblastí, které se Českomoravský svaz minipivovarů věnuje, je informační servis o vhodných zdrojích a surovinách. Českomoravský svaz minipivovarů byl založen v roce 2011.

Jídlo ve světě