Pochod podhůřím Orlických hor

Magazín
krajina

Rok se s rokem sešel a opět tu máme čas pochodů, turistických výšlapů za krásou přírody a poznáním. Kam se letos vydat?

Jeden takový pochod, kde se snoubí procházka (nebo projížďka pro zdatné cyklisty) krásnou přírodou podhůří Orlických hor s poznáním, je pro všechny příznivce turistického sportu připraven na sobotu 2. 6. 2018 v malebné obci Těchonín. Vybrat si můžete celkem ze 4 tras – 3, 13, 23 a 40 km.

Trasa 3 km je především určena pro menší děti – v průběhu cesty na ně čeká několik zastavení s rozličnými úkoly, po jejichž zdolání jsou děti odměněny nějakou drobností na každém stanovišti. Úkoly jsou v každém ročníku tematicky propojené (v minulých ročnících byli Lichožrouti, Kostičkový svět…). Co je připraveno letos, se dozvíte, pokud se pochodu zúčastníte!

Trasa 13 km má začátek shodný s trasou dětskou, jenom pokračuje dále po zpevněné cestě až na dělostřeleckou tvrz Bouda, kde mají účastníci pochodu (v ceně startovného) zajištěnou prohlídku. Také je zde možnost občerstvení.

Kdo si vybere trasu 23 km, získá za symbolické startovné 25 Kč krom volné vstupenky na tvrz Bouda také volnou vstupenku na rozhlednu Suchý Vrch. Pokud přeje počasí, stojí výhled opravdu za to! I na této zastávce je možnost občerstvit se.

Nejdelší trasa v délce 40 km turisty opět zavede na tvrz Bouda, nadále však pokračují k přehradní nádrži Pastviny.

Všichni účastníci, kteří zdárně dojdou do cíle, obdrží od pořadatelů pochodu diplom, medaili a malý dárek. Na startu/v cíli je o chuťové pohárky milovníků toulek velmi dobře postaráno díky členům SDH Těchonín, kteří nabízejí výborné občerstvení. Odpolední čas všem přítomným zpříjemní hudební kapely.

Výlety s dětmi