Turisté v Praze překonali rekord v návštěvnosti

Magazín
praha-2

Na přelomu roku se v Praze objevil rekordní počet turistů. Podle údajů Pražské informační služby (Prague City Tourism – PIS, PCT), o kterých informoval web hlavního města, se jich od Vánoc přes Silvestra do Tří králů objevilo na 120 tisíc. Prim hráli Rusové, Němci, Italové a Britové.

Jen na Staroměstskou radnici zavítalo v období vánočních svátků a prvního lednového týdne 30 000 návštěvníků. „O Staroměstskou radnici, její historické sály, románsko-gotické podzemí a radniční věž mělo v prosinci zájem nejvíce lidí. Prodali jsme 77 000 vstupenek, což je vůbec nejvyšší měsíční návštěvnost za minulý rok,“ uvedla ředitelka Pražské informační služby Nora Dolanská.

Návštěvnost webu www.vanocevpraze.cz, který pro adventní čas PIS – PCT pravidelně aktualizuje, potvrzuje zájem o slavnostní atmosféru Prahy u hostů z Německa, Ruska, Itálie, Spojeného království, Francie a USA.

Na přelomu let se do ČR vypravilo na 200 tisíc turistů, z toho až dvě třetiny mířily do Prahy. Prim v návštěvnosti u nás hrají především Rusové, kterých přicestovalo na 65 tisíc. „Velký vliv na tento výsledek má i příznivý kurz koruny. Významnou klientelu pražských hotelů, restaurací a obchodů tvořili zejména Rusové,“ řekla Dolanská.

„Praha patří mezi nejpopulárnější evropské destinace z hlediska pobytů na Silvestra a oslav příchodu nového roku. Důvodem jsou nejen historie, památky, romantická atmosféra, výborná česká kuchyně, kvalitní hotely a dobré ceny, ale ve srovnání s minulostí také výrazné zvýšení úrovně pražských Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí,“ uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková.

Zajímavosti