Turistům slouží v Jizerských horách nová cesta v nejoblíbenějších lokalitách

Magazín
jizerske-hory

Lesy České republiky otevřely v těchto dnech v Jizerských horách pro návštěvníky v blízkosti Smědavy zcela novou, 420 metrů dlouhou lesní cestu. Uvedl to mluvčí lesů Zbyněk Boublík. Nová cesta vhodně propojuje dvě vůbec nejnavštěvovanější místa Jizerek, a to rašeliniště Na Čihadle a rozcestí Na Kneipě.

„Tato místa dosud spojovala cesta pouze jedna, která však již kapacitně nestačila pojímat stále se zvyšující množství turistů. Lesy ČR na vybudování nové cesty vynaložily z vlastních zdrojů tři čtvrtě milionu korun. Nová cesta bude návštěvníkům hor sloužit během celého roku, v zimě ji mohou využívat i milovníci běžeckého lyžování při putování po trasách Jizerské magistrály,“ říká ekonomický ředitel Lesů ČR Michal Gaube, pověřený současně řízením LČR.

Lesy ČR investují v Jizerských horách nemalé finanční prostředky také do oprav stávajících lesních cest, které mají ve své správě. Jen v letošním roce se v Jizerských horách podařilo opravit lesní cesty v celkové délce 130 kilometrů.

Lesní cesty jsou cesty účelové a primárně, v souladu s lesním zákonem, slouží k zabezpečení veškeré provozní činnosti lesního hospodářství. Díky vstřícnému přístupu Lesů ČR a také dobré spolupráci například s Klubem českých turistů však mnohé lesní cesty využívají také návštěvníci lesů pro své volnočasové a rekreační aktivity, například v rámci turistiky nebo cyklovýletů.

Zajímavosti