V Luhačovicích něco chystají – LUHOVANÝ VINCENT 2017

Magazín
masaz

Lázně Luhačovice vás přilákají nejen na výlet za poznáním a relaxací, nýbrž i za kulturním a uměleckým zážitkem spojeným s osvětou, poznáním a seznámením. Letní multižánrový festival v srdci lázní Luhačovice LUHOVANÝ VINCENT se na vás těší v termínu 29. 6 – 2. 7. a bude i letos nabitý od počátku až do konce.

Organizátor nám přibližuje, co se bude dít:

Za sedm předchozích ročníků se nám podařilo dosáhnout následujících (neuvěřitelných) čísel. Od prvního ročníku jsme očím a sluchu 3 000 jednotlivých návštěvníků dopřáli na 216 bodů programu, z toho bylo na 36 akcí pro veřejnost zdarma a podílelo se na nich na 368 unikátních účinkujících. Ročníky by neproběhly bez výpomoci celkem 170 dobrovolníků, podpory dlouhé řádky sponzorů, díky kterým jsme dosáhli celkového rozpočtu nepřesahujícího 1 000 000 Kč. A všechny ukazatele pomalu, ale jistě rostou.

Už je tomu 9 měsíců, co po Luhačovicích vedle běžného osazenstva korzoval mix festivalových účastníků místních i přespolních, pořadatelů z festivalového štábu, čestných hostů konference, účinkujících umělců a vystavujících, kteří dohromady spoluvytvářeli jedinečnou atmosféru festivalu. Již od chvíle, kdy tato skrumáž lidí město opustila, připravuje náš dvacetičlenný tým další ročník.

Čeká vás venkovní koncert. Ten bude poprvé zastřešený tématem! Festival s sebou totiž do nové lázeňské sezony přináší nové téma a apel v jednom: ZPOMAL! Procesy se zrychlují a my nestíháme pozorovat změny, které se dějí. Informací je tolik a vnímat je občas stíháme jen velmi povrchně. Tuto uspěchanou dobu a její zběsilé tempo si čas od času sami uvědomujeme a úmyslně se snažíme zpomalit.

ZPOMAL! nabádá ke změně vnímání a přemýšlení. Zaměřit se na to, na čem opravdu záleží. Tak vznikl myšlenkový směr a hnutí pomalosti. A k lázeňské kultuře patří pomalost echt! Spojení s přírodou, korza po kolonádě, usrkávání pramenů či originální výběrové kávy pomalu pražené přímo v lázních, lázeňské kůry a masáže. Právě tak pomalost patří ke kultuře a umění, které mají schopnost vytrhnout člověka z běžného běhu života a rozvolnit (nebo i zhustit) naše vnímání času.

Taková mnohá (kulturní) zastavení nabídne i osmý ročník festivalu Luhovaný Vincent. V noci se naopak neprovinile zrychlíme v klubu Domino v rytmu progresivní současné hudby.

První vlna výhodného předprodeje na nových webových stránkách je spuštěna. V tomto výjimečném případě nečekejte na nic!

Zajímavosti