V Plasích chystají Víkend fotografie

Magazín
fotografie

Společnosti Plasy sobě, Svaz českých fotografů a Centrum stavitelského dědictví chystají pro všechny příznivce fotografování a architektury Víkend fotografie. Akce se koná od 9. do 10. září 2017 v areálu plaského kláštera a jeho okolí.

V sobotu 9. září budou v prostorách Dvora stavebních řemesel pro zájemce od 9.30 hodin připraveny přednášky, výstavy i možnosti fotografování plaského kláštera a okolí s doprovodem či samostatně.

Od 14 hodin bude program pokračovat v sýpce, kde budou promítány oceněné fotografie z 37. národní přehlídky fotografie ve Svitavách. Následovat bude prohlídka hodinové věže s originálním, více než 330 let starým hodinovým strojem.

V neděli 10. září bude program pokračovat přiblížením dalších zajímavostí okolí a volným focením.

Unikátní projekt stavební obnovy památkového areálu

Vzorový projekt památkové obnovy nazvaný Centrum stavitelského dědictví Plasy byl realizován od roku 2009 do podzimu 2015. Zahrnoval adaptaci dvou značně zdevastovaných, památkově velmi hodnotných areálů hospodářského zázemí bývalého kláštera – pivovaru a hospodářského dvora.

Vzniklo unikátní pracoviště, v jehož programové náplni se prolíná prezentační a edukační funkce muzea se zážitkovými aktivitami zaměřenými na širokou návštěvnickou obec.

Byl zde vytvořen vzdělávací a volnočasový areál, jenž propojuje tematicky zaměřené muzejní expozice s historickými dílnami tradičních stavebních řemesel, která kromě prezentace svého vybavení nabízejí rovněž vyzkoušení konkrétních řemeslných dovedností.

Stálá expozice stavitelství návštěvníka provede po celém areálu bývalého pivovaru a seznámí ho s problematikou historických stavebních prvků, materiálů a konstrukcí.

Zajímavosti