VII. ročník benefičního koncertu a Dětského dne na zámku Nové Hrady

Magazín
deti

Dostali jsme pozvánku na zámek Nové Hrady, kde se 10. června 2017 uskuteční VII. ročník benefičního koncertu „Kdo má rád…“ a Dětského dne. Na vaši účast se těší hlavní producent koncertu Martin France a jeho realizační tým.

Vážené dámy a vážení pánové, dovolte, abychom Vás jménem agentury Martin Production, Via Gabrety, města Nové Hrady, Jihočeského kraje a radia Faktor co nejsrdečněji přivítali v romantických prostorách zámku Nové Hrady k 7. ročníku Dětského dne a benefičního koncertu na Českobudějovicku.

A teď něco málo k předchozím ročníkům…

Akce se až do loňského roku konala na Martinském mlýně u Trhových Svinů, ale letos přenášíme tento benefiční projekt na zámek Nové Hrady ve městě Nové Hrady. Před 6 lety se na Martinském mlýně uskutečnil historicky první ročník Dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád…“.

První ročník se povedl a pro Dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice se vybralo přes 63.000,- Kč, které si na podiu převzal ředitel této nemocnice Michal Čarvaš.

Druhému ročníku zpočátku nepřálo počasí, protože už předchozího večera lilo jako z konve, ale i přesto dorazilo na Dětský den 450 dětí (jednou tolik, co na ročník první) a na večerní koncert, kde už i svítilo slunce, dorazilo kolem 500 lidí. Začínalo se Dětským dnem, kdy kolem Mlýna a jeho přilehlého rybníka byly rozestavěny pohádkové bytosti v podobě čarodějnice Bludimíry, vodníka, čerta, hejkala, mlynáře, Karkulky atd., u kterých děti plnily jednotlivé disciplíny. Na tento Dětský den navazoval již zmíněný benefiční koncert, jehož výtěžek opět připadl nemocnici Prachatice a to konkrétně na Dětské a novorozenecké oddělení.

Při třetím ročníku naopak počasí přálo a dětí přišlo přibližně 600 a na koncert dorazilo kolem 1 000 lidí. Z vybraných financí se koupil na Dětské a novorozenecké oddělení prachatické nemocnice  lékařský přístroj EKG Holter.

Při čtvrtém ročníku se z vybraných financí nakoupilo pro Dětské a lůžkové oddělení prachatické nemocnice 6 polohovacích lehátek a z předloňského pátého ročníku byly pořízeny nemocniční polohovací stolky pro děti.

Z výtěžků z dalších ročníků se zrekonstruoval Dětský koutek, který se vymaloval, pořídily se stolky a židličky pro děti a zároveň i hračky pro děti.

No a v letošním roce budou na děti opět čekat v přilehlé zámecké zahradě a v blízkém okolí pohádkové bytosti, u kterých budou opět plnit různé úkoly a pokud vše splní, dostanou Diplom a dárky. Kromě různých disciplín na ně čekají samozřejmě různé atrakce: například skákací hrad, elektrický býk a také stánky s cukrovinkami – cukrovou vatou, tureckým medem, nugátem, zmrzlinou apod.

Na letošním benefičním koncertu od 18.00 hodin vystoupí Věra Martinová, Matin France, Světlana Nálepková, Sámer Issa, Marcela Březinová, Zora Jandová, Radim Schwab, Michael Foret, Jan Bendig, Markéta Zehrerová, Tomáš Kulhavý a Honza Jaroš. Večerní koncert moderuje Markéta Mayerová a dětským odpolednem Vás bude provázet Michaela Marková.

Podmínkou pro účinkování interpretů na této akci je bezpodmínečně zpívání naživo, a to buď na halfplayback nebo s muzikanty.

Něco o zámku Nové Hrady

Směrem na východ od náměstí stojí půvabný empírový zámek, jenž sloužil hraběcí rodině Buquoyů od r. 1806 do r. 1945. Tento reprezentativní zámek s parkem na okraji města Nové Hrady vybudoval Jan Nepomuk Buquoy. V roce 1806 byla stavba dokončena Terezií Buquoyovou. Prvním obyvatelem zámku se ovšem stal až synovec Jana Nepomuka, Jiří František August Buquoy, vědec, vynálezce a podnikatel.

Jiří Jan Jindřich Buquoy nechal v 19. století přistavět impozantní schodiště na straně do zahrady a vybudovat pavilony zakončující boční křídla zámku. Přízemí zámku tvořily kuchyňské místnosti a byty služebnictva a v prvním patře se nacházely společenské místnosti a hraběcí pokoje. Druhé patro bylo určeno hostům. „Modrý salón” měl připomínat polní stan z dob největších vojenských úspěchů předků. Z tohoto důvodu je zde modrobílé pruhované plátno.

Dnes je zámek ve vlastnictví Ústavu nanobiologie a strukturní biologie CVGZ Akademie věd České republiky, který zde má své sídlo a v rámci Akademického a univerzitního centra zde působí i Jihočeská univerzita s pobočkami Přírodovědecké fakulty a Fakulty rybářství a ochrany vod.

Vstupenky za 200,- Kč je možné zakoupit v sítích Tickestream – www.ticketstream.cz včetně cestovních kanceláří Čedok a Firo-tour nebo přímo na zámku Nové Hrady. Děti do 8 let mají vstup na koncert zdarma.

Akce vznikla pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské, 1. náměstka hejtmana Jihočeského kraje Pavla Hrocha, starosty města Nové Hrady Pavla Hokra a starosty města Prachatice Martina Malého.

Výlety s dětmi

Vybrané příspěvky

definegoalswritetasksdoachecklist-ahappyyoung

Jak se liší motivační dopisy ve světě? Brazilci jsou struční, Češi slovy nešetří

Není dopis jako dopis. Jak se liší motivační dopisy Čechů od motivačních dopisů Brazilců a co mají Češi a Dánové při psaní dopisů...

Číst více
businesspeoplearehandtypingonsilvercolorlaptopcomputer

Co dělat, když před odjezdem do zahraničí potřebujete rychle něco přeložit? Spolehněte se na expresní překlad od agentury

Čeká váš dovolená v zahraničí nebo se chystáte na pracovní pobyt? Ať už je důvod vaší cesty za hranice České republiky jakýkoliv,...

Číst více
teamwork-workinginmultiethnicgroupofstudents-teacherstudyforeign

Jak připravit zaměstnance na zahraniční služební cestu? Pořádání firemních jazykových kurzů se vyplatí

Mnohé firmy spolupracují se zahraničními partnery a v rámci výměnných stáží posílají do zahraničí své zaměstnance. Ti díky tomu...

Číst více
englishonline-languagelearningviatheinternet-desktopwithgreat

Toužíte po letní práci v Británii? Sepište perfektní životopis a motivační dopis

Láká vás práce v zahraničí? Pokud toužíte zlepšit svou úroveň angličtiny, možná jste již přemýšleli nad tím, že byste na léto...

Číst více
skotsko

Skotsko – cestování, zajímavosti

Se svými majestátními hrady, skalními jezírky a smyslnými údolími bylo Skotsko vždy vyhledávanou destinací. Kouzlo této země sahá od...

Číst více
singapur

Singapur – zajímavosti, dovolená, počasí

Je neustále se rozvíjejícím zázrakem plným nových zážitků a nezapomenutelných dobrodružství. Říká se mu také Lion city neboli Lví...

Číst více
Všechny články