Z Prahy do Berouna budou jezdit historické vlaky

Magazín
parni-lokomotiva

V sobotu 17. června 2017 se uskuteční další z regionálních dnů Pražské integrované dopravy, tentokrát v Berouně. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy historických vlaků, historických autobusů, prohlídky autobusového depa Arrivy střední Čechy v Králově dvoře i na profesionální simulátor řízení autobusu.

Po hlavní trati podél Berounky budou cestující vozit dnes už historické elektrické pantografy řady 451 Českých drah přezdívané Žabotlam, z Prahy do Berouna přes Rudnou pak pojede legendární lokomotiva Bardotka se soupravou historických vozů i historický motorový vlak dopravce KŽC.

Speciální vlak s občerstvením sveze návštěvníky po nákladní vlečce až k velkolomu Čertovy schody, další historický motorák spojí berounské nádraží s železničním muzeem Výtopna Zdice. Zajímavé budou také exkurze do místního pivovaru Berounský medvěd, který je hned u berounského nádraží.

Historické autobusy budou vozit cestující do Bubovic (odkud se mohou návštěvníci vydat do skanzenu Solvayovy lomy) nebo do Králova Dvora do autobusového depa Arrivy střední Čechy. Arriva připravila pro všechny zájemce prohlídku svého zázemí a také testovací jízdy na autobusovém simulátoru, který využívá pro výcvik svých řidičů.

Zájemci, kteří by si chtěli jízdu na autobusovém simulátoru vyzkoušet, se musí registrovat dopředu ve speciálním formuláři na webových stránkách Pražské integrované dopravy.

Detailní trasy a jízdní řády všech historických vlaků a autobusů najdete na webových stránkách PID.

Zajímavosti