Existuje Lochneska?!

Legendární Lochneská příšera se stala předmětem zkoumání. Výsledky vědeckého pozorování jsou šokující. Něco velkého a hýbajícího se tu prý skutečně je!

Na mapě Skotska se krčí tenký modrý proužek vody, vetknutý mezi vrcholky Vysočiny. Tradičním modrým písmem je u podlouhlé nudlovité plošky napsáno: Loch Ness. Kdo by se nad tím pozastavoval, další skotské jezero. Na Vysočině je jich spousta a skoro všechny začínají na Loch. Jak by taky ne, vždyť je to skotský výraz pro slovo jezero. Jenže Loch Ness je přece něčím jedinečné. Kdysi dávno nějaký snílek prohlásil, že v něm viděl zvláštního tvora. A najednou se s dalšími a dalšími zprávami o tajemném přízraku v jezeře roztrhl pytel. Z Lochneské příšery, lidově zvané Nessie, se stala legenda.

Historie jedné Nessie

Je podivuhodné, jak často se zmínka o „obrovském neznámém zvířeti, které sídlí v jezeře Loch Ness“ vyskytuje v dějinách. První legendární výskyt je popisován už roku 565, kdy jakási obluda zachránila život svatého Kolumba. Tato historka má však tolik mezer, jako je otvorů v sítu. Legenda mluví o řece Ness a Kolumbo prý podobné přízraky spatřoval po celé Británii.

Avšak jak léta plynula, objevila se další a další pozorování. Párkrát se dokonce sešlo hned několik na sobě nezávislých pozorovatelů, kteří výskyt oznámili ve stejný den. A výskytů neubývalo, spíše naopak. Lidé začali osidlovat krajinu kolem jezera a začali si více všímat našedlé hladiny. Bylo pořízeno nespočet „zaručeně pravých“ videozáznamů a fotografií. U jednoho z videozáznamů bylo docela snadné dokázat, že šlo o podvrh; k natočení by postačila kláda, houpající se na vodě. Ale bylo mnoho záběrů, které vyvrátit nešly.

Hon za příšerou

Ať vědci chtějí nebo ne, neexistuje důkaz, že by se tvor podobný Lochnesce, jak byl vylíčen mnohými pozorovateli, nemohl v jezeře nacházet. To má celý rok stálou teplotu (cca 5 ˚C) a voda v něm nezamrzá. Bahnité dno a kalná voda, to by mohlo být ideální sídlo pro takovou velkou, plazu podobnou potvůrku.

Stejně jako nedala Nessie spát hledačům paranormálních jevů, nedala spát ani vědcům. Ti se rozhodli udělat přítrž veškerým spekulacím a odhalit pravdu. Koneckonců, je možné, aby nějaký tvor v jezeře přebýval víc jak tisíc let?! Mnoho lidí čekalo, že věda vyvrátí fantastické historky a Lochneska přijde o domov. Ale překvapivě tomu tentokrát bylo zcela opačně. Vědecký tým z university v Birminghamu provedl analýzu jezera pomocí sonaru a došel k velmi zajímavému výsledku. Vědecká zpráva jasně naznačuje, že v jezeře něco velkého skutečně existuje a hýbe se to docela slušnou rychlostí. Přičemž spojitost objektu naznačuje, že ryby to určitě nebudou. Ale veřejnost se s tímto výsledkem nespokojila, byla tedy provedena další a další měření. Všechna ukázala stopu něčeho neobvyklého v jezeře. Všude byl nějaký pohyb, nějaké nečekané zázněje.

První, kdo při hledání stopy po příšeře, či spíše jakémusi dinosaurovi (Nessiteras rhombopteryx), nic nenašel, byla britská televize BBC. Byli první a jediní, kdo prohlásili, že Nessie neexistuje.

Pravda nebo urban legend?

Pravdu o Nessie musí každý najít sám. Názory jsou stejně nejednotné, jako byly před výzkumem. Skeptici nevěří a nadšenci doufají. Po celém obvodu jezera byly postaveny obchůdky, v nichž jsou k dostání suvenýry s roztomilou zelenou příšerkou. Maketa jakéhosi vodního dráčka je všude. Nessie vdechla drsné divočině trochu zmateného nadšení. Každý den přijede k Loch Ness nějaký ten romantik a zasněně se podívá do ocelově šedé vody matně odrážející nebe. Obdivuje se zříceninám hradů na břehu jezera i krásné přírodě, ale někde ve skrytu duše v něm tkví dobrodruh, který čeká na chvíli, kdy Nessie uvidí.

Máte cestu kolem? Dívejte se pozorně, třeba tam opravdu něco je.Komentáře k článku Existuje Lochneska?! (29)

 1. Adéla dnes ráno Odpovědět »
  Někde jsem četla a prý je to pravda , že lochneska ja samec i samice zároveň a když přijde jejich čas nakladou vajce odplují hluboko do jezera a tam zemřou.
 2. dnes ráno Odpovědět »
  Adéla -> Adéla -> Adéla -> Adéla -> Adéla -> Adéla -> Adéla ->
 3. norika dnes ráno Odpovědět »
  Lochneska príšera neexistuje to je len bájna rozprávka
 4. adam velčovsky dnes ráno Odpovědět »
  to bych neřek ja sem tam byl a je to pravda o te lochnes byl jsem tam klidne se tam jedte podivat je to na severnim skotsku a tahne to do Fort Wiliam k městu Inverness no a je tam uvedena plocha 23 kilometru a v prumeru meri na okolo 1km a 650metru
 5. Marika dnes ráno Odpovědět »
  ahoj lidi je mi 13let a mám udělat nějaký referát o lochness jezeru když se mi to povede zlepší mi to známku a to o dost a já vás prosím pomošte mně mi trochu pomoct mně nestačí jenom internet já chci něco víc než to co se píše na internetu a já sama věřím že v jezeře lochness něco čemu se říka Nessie tam opravdu je...
 6. LochVeska13Okay68 dnes ráno Odpovědět »
  norika -> Ale ano existuje. Jsem její fanoušek a zabývám se jí. Solu s Nimrou a Fantaziem zkoumáme takovéto aranormální jevy. Zatím jenom jedno video mi řišlo jako podvod: http://www.youtube.com/watch?v=H_zEsakKb64 . Toto je dokonce i z filmu který nyní dávají na nově.Jo a promiňte,každý má svůj názor.
 7. Eli050 dnes ráno Odpovědět »
  LochVeska130kay68 máš pravdu je to docela trapné to video také jsem o ní začala pátrat a myslím si že to není jen nějaký výmysl.Baví mě si zjištovat něco o těch paranormálních jevech nebo o těch bájných příšerách.
 8. Eli050 dnes ráno Odpovědět »
  LochVeska13Okay68 -> Máš fb?
 9. sam dnes ráno Odpovědět »
  loch neska ? ja sem ji viděl u pobřeži
 10. sam dnes ráno Odpovědět »
  egzistuje i olgoj chorchoj
 11. sam dnes ráno Odpovědět »
  mariku souhlasim
 12. dnes ráno Odpovědět »
  urcite existuje norika ->
 13. viktor ušatý dnes ráno Odpovědět »
  já vím že lochneska opravdu existuje to je ale veliký šok
 14. viktor ušatý dnes ráno Odpovědět »
  Eli050 -> mě to taky baví ale hlavně ze všeho nejvíc ty historky o lochnesce........................ nahání to strach ale hodně papa
 15. Mona dnes ráno Odpovědět »
  Adéla -> Je to kravina vždyť
 16. Mona dnes ráno Odpovědět »
  Adéla -> jE TO KRAVINA VŽDYŤ TO NEMŮŽE BÝT PRAVDA !
 17. Vojta Sudík dnes ráno Odpovědět »
  já na Lochnesku věřim ale u toho jezera sem nebil ale když je to jezero tak hluboký a existuje i krakatice obrovská a vorvan proč ne Lochneska same olgoj chorgoj určitě existuje.Muj děda tam byl a prý taky něco jako Lochneska fakt je a zrovna v tom jezeře.Kdo si myslí že existuje kraken at to napíše.A Mono but ráda že tomu nevříš mě to nahání husinu
 18. vladimír dnes ráno Odpovědět »
  O příšeře loch ness nepochibuji ale veškeré fotky co jsem viděl byli podvrch třeba ta hodně stará černobílá fotka to neni lochneska ale plavec co plave kraula a ten krk je jeho ruka k tomu kousek od toho jde vidět plavcovo ucho
 19. Vojta Sudík dnes ráno Odpovědět »
  hledal sem na internetu a Lochneska fakt je.Vladimíre tu fotku sem taky viděůj je to plavec.Nejvíc podobný obrázek je asi ten kterej vidíte na wigipedii vedle textu
 20. Honza Vodrážka dnes ráno Odpovědět »
  ahoj já sem honza a věřim na Neassi.A BigFoot je taky pravda
 21. kateřina dnes ráno Odpovědět »
  Marika -> ahoj napiš že v jezeru je prý nějaká lochneska příšera vědci hádají jestli jeto pravda
 22. jura dnes ráno Odpovědět »
  Mona -> já myslím že ona fakt existuje , ale ta fotka byla udělana z hračky-ponorky
 23. jarka dnes ráno Odpovědět »
  Hele a proc ne kdyz existuje kraken neboli krakatice, ktera dosahuje az 30 metru takze zadny drobecek.
 24. jarka dnes ráno Odpovědět »
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/veda-a-technika/13498-novozelandsti-vedci-chystaji-pitvu-vzacneho-obrovskeho-kalmara/ Opravdu zadny drobecek nekde je psany, ze meril 10 metru. A lidi taky mysleli, ze je to jen mýtus no a ono obak.
 25. jarka dnes ráno Odpovědět »
  http://mateus.blog.cz/0803/krakatice-obrovska
 26. jarka dnes ráno Odpovědět »
  http://zpravy.idnes.cz/rybari-vylovili-nejvetsiho-hlavonozce-na-svete-ftt-/zpr_archiv.aspx?c=A070222_111950_zajimavosti_mr Tak hledat a ona se najde.
 27. elis dnes ráno Odpovědět »
  jeto pravda ja tam byla a vecer tam neco bylo ale nevim co ale neco velkyho
 28. jonas89 dnes ráno Odpovědět »
  jarka ma pravdu
 29. Fery dnes ráno Odpovědět »
  Čaute lidi mě je 16 let nedávno jsem se koukal na horor nevím jak se jmenoval ale bylo to o lochneské příšeře a docela mě ten horor zaujal a pátrám jestly opravdu existuje.Pro mnoha lidí je to jen výmysl ale já si myslím že lochneska opravdu existuje.Pátrám po ní už 4 dny ale nikde jsem nenašel nic kde by byla průkazná fotka lochnesky.Moje kámoška která je ze skotska. A ta mi psala že lochnesku na vlastní oči viděla.Já jí to z počátku nevěřil ale známe se tak dlouho tak jsem ji zavolal přes skype a ta mi všechno řekla a věřte mi že na ní poznám jestly mluví pravdu nebo lež. Po lochnesce budu pátrat tak dlouho dokud ji nenajdu. Jen vám tímto chci říct věřte že lochneska existuje pokud nevěříte je to vaše chyba ale myslím si že 98% lidí věří že lochneska existuje pokud najdu nějakou průkaznou fotku tak vám ji klidně pošlu. S pozdravem Fery.Zde je místo pro Vaši reklamu. V případě zájmu, mailujte.