Festival vína – láká na vína bez chemie

Magazín
vino-2

Festival PRAHA PIJE VÍNO / PRAGUE DRINKS WINE přivede do Prahy již počtvrté nejlepší výrobce autentických vín. I letos budete moct ochutnat vína od 70 vinařů z mnoha zemí. Stejně jako loni se bude degustace konat v historických prostorách Novoměstské radnice. Novinkou bude food street corner na prostranství před radnicí a v části Karlova náměstí. Návštěvníkům se tak naskytne možnost ochutnat vybrané lahůdky například z rukou michelinského kuchaře Romana Pauluse. Okolí před radnicí bude po celou sobotu uzavřené pro automobily a promění se v pěší zónu.

Festival, jehož letošním mottem je „Víno a hvězdy“, navazuje na dlouholetou starou tradici pravidelných setkání vinařů bývalého Rakouska-Uherska. Návštěvníci se proto mohou těšit na silné zastoupení vinařů především z regionu střední Evropy: z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Slovinska, ale také z Itálie a Francie, kterou budou reprezentovat především vinařské domy z Champagne.

„Pro letošní ročník jsme nachystali novinku, food corner na prostranství před Novoměstskou radnicí kolem kašny sv. Josefa a busty Vítězslava Hálka. Vznikne zde gastronomický mikrokosmos, jehož centrem bude hvězda Alcron a La Rotonde s michelinským kuchařem Romanem Paulusem. Další lahůdky nabídne sýrárna Krasolesí, pivovar Matuška, Cascara Fizz či Café Lounge, hvězd bude celkem dvacet jedna,“ popisuje básník a vinař Bogdan Trojak, jeden z hlavních organizátorů festivalu.

Nosnou myšlenkou festivalu i nadále zůstává snaha představit veřejnosti to nejlepší z nabídky autentických vín, kterým se říká také naturální či přírodní. Ta se pěstují a vyrábějí bez tvrdé chemie a umělých aditiv.

Vstupné:
Cena jednodenní vstupenky v předprodeji je 680 Kč a na místě 730 Kč, dvoudenní v předprodeji 1 100 Kč a na místě 1 300 Kč. V ceně je zahrnuta sklenička, taštička na skleničku, katalog a neomezená konzumace. Vstupy na festival je možno zakoupit v síti Ticketstream. Záštitu nad festivalem převzala letos starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Otevírací doba:
Pátek 2. června 2017 od 13:00 do 21:00 hod
Sobota 3. června 2017 od 11:00 do 19:00 hod

Co vidět v Praze, když se zrovna žádná zajímavá kulturní akce nekoná? Za návštěvu stojí například Národní technické muzeum, Pražský hrad, rozhledna Petřín nebo ZOO a trojský zámek.

Zajímavosti