Lyžování ve Špindlerově Mlýně bude bezpečnější

Magazín
lyzar-3

Letos bude Skiareál ve Špindlerově Mlýně dbát na bezpečnost lyžařů intenzivněji, než tomu bylo v předchozích letech. Návštěvníci se tak dočkají bezpečnostních sítí, ski patrols a také větší přehlednosti na sjezdovkách. Uvedla to Jitka Gráfová za provozovatele areálů.

K bezpečnosti lyžařů a snowboardistů jistě přispěje rozšíření červené sjezdovky na Medvědíně, dříve úzké úseky sjezdovky jsou nyní minimálně jednou tak široké. Díky rozšíření se tak sjezdovka stává pro lyžaře přehlednější, získávají také nesrovnatelně více prostoru pro pohodlnou a bezpečnou jízdu.  Bezpečnější se stává i černá sjezdovka na Medvědíně, která byla rovněž rozšířena a navíc se dočkala nových bezpečnostních sítí.

„Pro větší bezpečí lyžařů byly na černé sjezdovce pod tzv. hankem instalovány nové bezpečnostní sítě, díky nimž jsou lyžaři a snowboardisté na sjezdovce ještě více chráněni před pádem do lesa,“ řekl ředitel skiareálu Čeněk Jílek.

K bezpečnosti jistě přispěje i nově upravený, přehledný a široký přejezd pod dolní stanicí medvědínského vleku. Návštěvníci skiareálu tak mohou kombinovat sjezdovky dle svých lyžařských schopností. „I letos se o bezpečnost na sjezdovkách budou starat tzv. „ski-patrols“, jejichž úkolem bude dohlížet na provoz na sjezdovkách. Tito ski-patrols se pohybují na lyžích po sjezdovkách a kontrolují a dohlížejí na bezpečnost všech lyžařů i snowboardistů na svahu,“ dodává Jílek.

TIP: Lyžování v Andoře se rovná kvalitním zážitkům. Excelentní sjezdovky, prvotřídní servis a nádherné hory.

Pokud se někdo na sjezdovce chová nevhodně nebo je ohrožena bezpečnost lyžařů, je úkolem hlídky na lyžích tuto situaci co nejrychleji vyřešit. K větší bezpečnosti přispívají i další moderní bezpečnostní prvky – ať už se jedná o ochranné vaky na konstrukcích v blízkosti všech tratí, výstražné cedule varující lyžaře před možným výskytem nebezpečí na sjezdovce či cedule s výstražným osvětlením, které upozorňují běžkaře vracející se po 16. hodině po cestách křižujících sjezdovky na tažná lana od roleb upravující v té době sjezdovky.

„Skiareál Špindlerův Mlýn patří z pohledu bezpečnosti ke špici českých lyžařských středisek. Díky instalaci nových bezpečnostních prvků a rozšíření sjezdových tratí dochází ke zvýšení propustnosti sjezdovek, což s sebou přinese větší komfort a bezpečnost pro lyžující veřejnost,“ uvedl zástupce ředitele Horské služby ČR Adolf Klepš.

Pokud se na horách dostanete do nebezpečí, stanete se svědkem úrazu nebo potřebujete pomoc, stačí volat na nonstop linku 1210.

Zajímavosti