Muzeum papírových modelů Police nad Metují zve na Model cup 2017

Magazín
letadlo-model

Muzeum papírových modelů bylo otevřeno v roce 2012 v Polici nad Metují a stalo se tak druhým nejstarším muzeem papírových modelů na světě. Muzeum je s více než 1 200 exponáty největším stálým vystavovatelem papírových modelů v České republice.

Muzeum představuje vývoj papírového modelářství od nejstarší známé papírové vystřihovánky ze 16.století přes modely z časopisu ABC až po současnou tvorbu. Vystavuje díla modelářů z České republiky, Polska, Slovenska a Německa. Expozice, na které se podílelo téměř 80 stavitelů modelů, potěší návštěvníky všech generací.

Můžete zde spatřit vypracované zmenšeniny staveb z celého světa. K nejznámějším modelům patří Pražský hrad s kompletním funkčním pouličním osvětlením.

Ve stálé expozici muzea jsou k vidění další modely např. Ještěd, Národní divadlo, chrám Sagrada Familia z Barcelony nebo letohrádek Hvězda z Prahy.

Ze světa techniky si můžete prohlédnout historické i současné modely automobilů, letadel z 1. a 2. světové války, lodí nebo kosmických dopravních prostředků.

Zajímavosti