Provence a Azurové pobřeží

Evropa
provence

Ani letos Nakladatelství Jota nepolevilo a přináší vynikající turistické průvodce pod hlavičkou kvality Rough Guides. Nyní se zaměřili na atraktivní Provence a Azurové pobřeží. Co vše najdete v této publikaci, která vám rozhodně nesmí chybět, vypravíte-li se na dovolenou právě na jih Francie?

Neville Walker pracuje jako nezávislý novinář a redaktor. Je autorem nebo spoluautorem průvodců Rough Guides ostrovem Gran Canaria, Německem a Rakouskem. Gre Ward je autorem řady knih o hudbě a historii a spolupracoval i více než dvacítce cestopisných příruček, např. Řecko, Havaj, Španělsko, Spojené státy.

O oblíbenosti a jakosti zrovna tohoto cestopisu svědčí i fakt, že originální deváté vydání bylo publikováno v červenci minulého roku a česky vyšlo už v únoru. Není se čemu divit. Moderní obsáhlý průvodce cílí na pohádkovou Provence a neméně malebné, přesto občas trochu upozaděné Azurové pobřeží.

Na více než čtyř set stranách najdete úvod, základní informace (např. orientace, ubytování, strava, kulturní akce) a rady před odjezdem a hlavně zprávy o destinacích s řadou tipů a barevných fotek a map.

Musím říct, že fotografie jsou úchvatné a opravdu vystihují jádro daných lokalit. Nechybí ani souvislosti – tedy historie, slovníček a odkazy na literaturu.

Samotný průvodce, tedy to, oč tu hlavně běží, dělí tuto oblast na 8 míst: 1. Marseille a okolí 2. Arles a Camargue 3. Avignon a Vaucluse 4. Aix-en-Provence, Durance a Luberon 5. Haut Var a Haute Provence 6. Toulon a jižní Var 7. Cannes a západní část Riviéry 8. Nice a východní část Riviéry.

Nesmím zapomenout pochválit rubriku Autoři doporučují a k zahození není ani popis nejzajímavějších tras (Antická Provence, Za krásami přírody, Provence na plátně, Výprava za dobrým jídlem).

Roug Guides jsou turistické příručky, které nemají obdoby a které jsou jednoduše bezkonkurenční. Pokud máte v plánu jet na dovolenou do líbezné Francie a váháte, jaký kus země navštívit, zkuste sáhnout právě po tomto cestopisu. Nebo pokud rádi cestujete jen prstem po mapě a po stránkách průvodce, opět se Provence a Azurovým pobřežím nezklamete.

Název: Provence a Azurové pobřeží
Autor: Neville Walker, Greg Ward
Žánr: turistický průvodce Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2017
Počet stran: 456
Hodnocení: 100%
Zpracovala: Iva Lutonská
Zdroj foto: Nakladatelství Jota

TIP: Ve Francii se také nachází Disneyland Paříž. Pokud někdo míří na dovolenou do Provence autem, může se v Disneylandu cestou zastavit a zpestřit si tak například dovolenou s dětmi.

DovolenáInformaceZajímavosti