Pescara, Itálie – dovolená, pláže, ubytování, co vidět

Evropa

Pescara je město v italském regionu Abruzzo na pobřeží Jaderského moře. Je oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným plážím, historickým památkám a rušnému nočnímu životu. Pescara je domovem mnoha muzeí, kostelů a dalších kulturních památek. Co dělat v Pescaře?


Obsah článku

 • Provincie Pescara – kde se nachází a čím se může pochlubit
 • Pescara – památky a míst co vidět
 • Ubytování Pescara – tipy na hotely, penziony a apartmány
 • Dovolená Pescara – proč sem vyrazit?
 • Historické centrum Pescara – co navštívit v centru Pescary
 • Pláže Pescara – kde se nejlépe vykoupat
 • Pescara a okolí – co navštívit v okolí města
 • Národní park Abruzzo – kde je nachází a co si tu lze užít
 • Letiště Pescara – kde se nachází, kdo se létá a jaké jsou jiné možnosti dopravy do Pescary
 • Zajímavosti o Pescaře – kdo se tu narodil a čím je město známé
 • Počasí Pescara – kdy je nejlepší doba na návštěvu

Pescara, krásné přímořské město na východním pobřeží Itálie, je skvělým příkladem kombinace slunce, moře, kultury a gastronomie. Pescara je skvělým místem pro celoroční návštěvu, kde si každý cestovatel najde spoustu aktivit.

Při cestování po Itálii by Pescara neměla chybět na seznamu. Stejně jako přístavní města Terst nebo sicilská Catanie, která nabízí úchvatnou atmosféru.

Provincie Pescara – Itálie

Pescara je provincie v italském regionu Abruzzo. Hlavním městem provincie je Pescara. Na severozápadě sousedí s provincií Chieti a na jihovýchodě s provincií L’Aquila. Nachází se na pobřeží Jaderského moře, proto tam jezdí ve velké míře turisté za mořem, stejně jako do dalších italských měst, kterými jsou například Bari či Ancona.

Provincie Pescara je známá svou dlouhou písečnou pláží, která se táhne od ústí řeky Tavo až k okraji města Vasto. Je také známá svými lesy a mnoha pohořími, včetně Maiella, Gran Sasso a Sirente-Velino. Pescara je důležitým hospodářským centrem střední Itálie a nachází se zde mezinárodní letiště Pescara.

Provincie Pescara a okolí stojí za návštěvu. Pobřeží Jaderského moře je plné nádherných pláží, zatímco ve vnitrozemí provincie se nachází Apeninské pohoří a několik krásných jezer, řek a nejkrásnějších lesů Itálie. Pescara je také známá svou vynikající kuchyní a rušným nočním životem, což z ní činí skvělé místo pro dovolenou.

Skvělou kuchyni lze vychutnat také v malebné oblasti Cinque Terre.

Pescara – co vidět

Pescara nabízí mnoho památek k prozkoumání. Mezi oblíbené atrakce patří náměstí Piazza della Rinascita, malebné nábřeží Lungomare, národní park Abruzzo a hrad Pescara. K prozkoumání je zde mnoho kostelů, muzeí a uměleckých galerií a návštěvníci se mohou vydat také na prohlídku údolí řeky Sangro.

Které jsou ty nejoblíbenější památky a zajímavosti Pescary?

 1. Piazza della Rinascita – toto malebné náměstí se nachází v centru Pescary a je skvělým místem k odpočinku a nasávání místní atmosféry.
 2. Palazzo del Governo – Tento palác z 19. století je působivou ukázkou neoklasicistní architektury a kdysi zde sídlila místní vláda.
 3. Teatro Massimo – Toto historické divadlo je jednou z nejznámějších památek Pescary a pravidelně se v něm konají operní, divadelní a klasická hudební představení.
 4. Katedrála San Cetteo – Hlavní církevní stavbou Pescary je kostel v románském slohu postavený v 11. století.
 5. Ponte del Mare – tento most se klene přes ústí řeky Pescary a je oblíbeným místem pro fotografování turistů.
 6. Piazza della Repubblica – Toto náměstí je lemováno obchody a kavárnami a je skvělým místem k posezení a pozorování lidí.
 7. Pláž – Pescara má dlouhou písečnou pláž, která je ideální pro opalování, plavání a vodní sporty.
 8. Museo delle Genti d’Abruzzo – Toto muzeum je věnováno historii a kultuře Abruzza. Najdete v něm řadu artefaktů, dokumentů a fotografií.

Pokud si chcete prohlédnout všechny zajímavosti Pescary, dovolená by měla být naplánovaná alespoň tři dny pobytu. Pescara a okolí nabízí spoustu zajímavostí k prozkoumání, od nádherných pláží a pěších stezek až po rušný noční život a tradiční restaurace. Krom

Pescara – ubytování

Pescara, italské přímořské město, nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro návštěvníky. Zde jsou některé z hotelů, které mohou poskytnout pohodlný pobyt:

Aurum Suites

 • Luxusní ubytování Aurum Suites láká svým moderním designem a výjimečnou lokalitou poblíž pláže, činíce ho ideální volbou pro náročné hosty.

Peperosa in Collina

 • Tento hotel na kopci nabízí klidný únik od shonu města, s výhledem na moře a prostornými pokoji.

Adriatic Luxury Suites

 • Vynikající luxusní ubytování Adriatic Luxury Suites, přímo na pobřeží, zaručuje elegantní atmosféru a výhled na azurové vody Jaderského moře.

Gart Riviera

 • Hotel Gart Riviera spojuje moderní vybavení s příjemným prostředím, což z něj činí ideální místo pro relaxaci a odpočinek.

B&B Le Mansarde Montesilvano Marina

 • Tento penzion nabízí útulnost a pohodlí v prostorných pokojích, což je skvělá volba pro cestovatele hledající domácí atmosféru.

V Pescaře je několik hotelů vhodných pro rodiny s dětmi. Mezi oblíbené hotely patří Hotel San Michele, Hotel City, Hotel Maria a Hotel Maja. Je zde také několik pronájmů přes Airbnb, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Tedy sehnat v Pescaře ubytování i s dětmi je jednoduchá záležitost.

Dovolená Pescara – proč sem vyrazit?

Město je známé svými restauracemi s mořskými plody, vynikajícími plážemi a rušným nočním životem. Má živou pobřežní promenádu, malebné středověké budovy a živou atmosféru.

Zde je pár tipů na to, jak strávit dovolenou v Provincii Pescara, co vidět a kam se podívat v Pescaře a okolí:

 • Prozkoumejte nábřeží Lungomare: 3,5 km dlouhá nábřežní promenáda v Pescaře je ideálním místem pro nenáročnou procházku, běh nebo projížďku na kole. Můžete se odtud kochat nádherným výhledem na Jaderské moře a pláže.
 • Navštivte hrad Castello di Pescara: Tento starobylý hrad, který se tyčí na vrcholu kopce s výhledem na město, musí vidět každý návštěvník. Nabízí nádherný výhled na město a Jaderské moře.
 • Navštivte národní park Gran Sasso: Pescara se nachází v blízkosti národního parku Gran Sasso, kde se nachází jedny z nejpozoruhodnějších hor a údolí v regionu. V parku se nachází spousta turistických stezek a také řada divokých zvířat.
 • Prozkoumejte vinařskou oblast Abruzzo: Pescara se nachází v blízkosti nejlepších vinařství v regionu. Vydejte se na prohlídku oblasti a ochutnejte některé z místních lahodných vín.
 • Vydejte se na jednodenní výlet na pobřeží Jaderského moře: Pescara se nachází v blízkosti řady pláží a pobřežních měst. Vydejte se na celodenní výlet a prozkoumejte nádherné pobřeží a užijte si den na pláži.
 • Navštivte Museo Civico: V tomto muzeu se nachází řada artefaktů a uměleckých děl z regionu Abruzzo. Je to skvělé místo pro poznávání kultury a historie této oblasti.

Na dovolené v Pescaře se můžete věnovat mnoha aktivitám, například plachtění, plavání a plážovému volejbalu. Najdete zde také řadu kulturních památek, od Museo delle Genti d’Abruzzo po Castello dei Cavalieri di Malta. Pro odpočinkovou dovolenou nabízí Pescara mnoho lázní, kurzů jógy a wellness center.

Město Pescara je ideálním výchozím městem na výlety kolem pobřeží Jaderského moře.

Historické centrum Pescary

Město má dlouhou historii sahající až do dob starověkého Říma a ve středověku bylo důležitým přístavem. Historické centrum Pescary se nachází ve starém městě a nachází se v něm mnoho nejvýznamnějších památek a pamětihodností.

Staré město s křivolakými uličkami, živými trhy a historickými kostely je plné charakteru a šarmu. Hlavní atrakcí historického centra je náměstí Piazza della Rinascita, což je velké otevřené náměstí obklopené barevnými budovami, restauracemi a obchody.

K dalším zajímavým místům patří kostel Santa Maria del Gesù, gotický Palazzo della Marra a Teatro Massimo. Historické centrum Pescary je skvělým místem k prozkoumání a poznání bohaté historie a kultury města.

V historickém městu Pescary se nachází mnoho zajímavých uliček, které jsou jako z filmu.

Pescara – pláže

Pláže Pescary se nacházejí na pobřeží Jaderského moře v italském regionu Abruzzo. Nabízejí řadu aktivit, včetně koupání, opalování, plážového volejbalu, windsurfingu a dalších. Pláže jsou známé svým jemným pískem, křišťálově čistou vodou a nádherným výhledem na Apeninské pohoří.

V okolí je také řada restaurací, barů a kaváren. Pláže jsou snadno dostupné autem, vlakem nebo autobusem, což z nich činí oblíbené turistické cíle na koupání. Podobně jako je tomu například na sicílii u měst jako Erice nebo Messina. Navíc, když to počasí Pescary dovolí, lze na plážích strávit celé dny.

Pláže Pescary jsou navíc vhodné pro děti. Jsou zde služby plavčíků, mělká voda a spousta aktivit pro děti.

Pescara a okolí

Pescara leží na pobřeží Jaderského moře v Itálii a je to krásné místo obklopené přírodou. Město je obklopeno horami a kopci s bujnou vegetací a lesy. Najdete zde spoustu pláží a zátok, které můžete prozkoumat, a také rozmanitou divokou přírodu. Oblast je známá průzračně modrou vodou, krásnými západy slunce a nádhernými výhledy na Apeniny.

Jaké jsou nejoblíbenější zajímavosti Pescary a okolí? Kam se vydat z italské Pescary?

 1. Svatyně San Gabriele – tato svatyně byla založena v roce 1768 a je oblíbeným poutním místem nacházejícím se nedaleko Pescary.
 2. Národní park Abruzzo – Tento park se nachází nedaleko Pescary a je jedním z největších a nejkrásnějších italských národních parků s nádhernými lesy a horami.
 3. Pláž v Pescaře – Pláž v Pescaře je nádherný úsek s bílým pískem a průzračnou vodou, ideální pro opalování a koupání.
 4. Teatro Massimo „Vittorio Emanuele“ – Toto historické divadlo je největším operním domem v Itálii a hostilo některá z nejslavnějších představení v zemi.
 5. Castello di Pescara – Tento historický hrad byl postaven ve 13. století a nyní je přístupný návštěvníkům. Nabízí nádherný výhled na město a Jaderské moře.

Provincie Pescara se nachází v italském regionu Abruzzi, který je známý svou majestátní horskou krajinou. V této oblasti se rozkládají Apeniny, rozsáhlé pohoří, které se táhne po celé délce italského poloostrova. Tato pohoří tvoří úžasnou kulisu města Pescara se svěžími zelenými lesy, vysokými vrcholy a nádhernými výhledy.

Z Pescary je vidět Gran Sasso d’Italia, nejvyšší vrchol Apenin. Mezi další blízká pohoří patří Maiella, Sirente-Velino a Laga, která nabízejí neuvěřitelné možnosti pěší turistiky.

Národní park Abruzzo

Národní park Abruzzo se nachází v regionu Abruzzo ve střední Itálii. Je největším národním parkem v Evropě, rozkládá se na ploše více než 1 300 km2. Park je domovem široké škály rostlin a živočichů, včetně vlků, divokých prasat a kamzíků.

Je také známý svým drsným horským terénem s vrcholy dosahujícími až 8 000 metrů. Park je oblíbený pro pěší turistiku a, když to počasí Pescary dovolí, kempování a nabízí řadu aktivit od lyžování a chůze na sněžnicích v zimě až po jízdu na koni a horském kole v létě.

Díky vysoké nadmořské výšce je park také ideálním místem pro pozorování ptáků. Pokus se tedy zajímáte o ornitologii, tak toto je místo Pescary, co vidět opravdu musíte.

Národní park Abruzzo je díky své nadmořské výšce rájem pro ornitology.

Castello di Pescara

Castello di Pescara je středověký hrad v italském regionu Abruzzo. Hrad byl postaven ve 12. století Normany a později jej ve 13. století převzali Angevini. Poté byl využíván Španěly jako pevnost během jejich nadvlády v regionu.

Hrad má jedinečnou konstrukci, kterou tvoří dva soustředné prstence hradeb, jež jsou spojeny věžemi. Nachází se zde také velké nádvoří a několik místností včetně kaple San Giuseppe.

Hrad se dnes již nepoužívá a bylo z něj vybudováno muzeum přístupné veřejnosti. Castello di Pescara se nachází přibližně 2 km od centra města Pescara. Ubytování je ideální tedy sehnat v Pescaře a zajet si na krátký výlet k hradu.

Letiště Pescara – možnosti dopravy

Mezinárodní letiště Pescara (PSR) je hlavní mezinárodní letiště obsluhující město Pescara v italském regionu Abruzzo. Nachází se přibližně 8 km západně od centra města a je nejbližším letištěm u Jaderského moře.

PSR je malé regionální letiště, které obsluhuje řada domácích i mezinárodních dopravců. Letiště Pescara nabízí přímé lety do mnoha velkých evropských měst, jako je Řím, Milán, Londýn, Madrid a Paříž.

Celý objekt letiště má jednu budovu terminálu, která nabízí řadu služeb a zařízení, včetně kavárny, baru, bezcelního obchodu a různých restaurací. Letiště nabízí také služby půjčovny aut a možnost veřejné dopravy do centra města. Na letišti se také provozuje řada aktivit všeobecného letectví, včetně soukromých civilních a vojenských letů.

Do Pescary se můžete dostat z jiných italských měst autem, vlakem nebo autobusem. Autem se můžete vydat po dálnici A14 z měst, jako je Řím, Bologna a Ancona. Vlakem mohou cestující využít vnitrostátní vlakovou síť z měst, jako je Florencie, Milán a Řím. Autobusem mohou cestující využít přímé linky z měst, jako je Neapol, Bari a Řím.

Možností, jak se dostat do Pescary, je nespočet.

Pescara – zajímavosti

Zde je seznam několika zajímavých faktů o italské Pescaře:

 1. Pescara je rodištěm slavného italského básníka Gabriele D’Annunzia.
 2. Ve městě se nachází nejstarší italský přístav.
 3. Pescara je po hlavním městě regionu L’Aquila druhým nejlidnatějším městem regionu Abruzzo.
 4. Město je známé svými pokrmy z mořských plodů a ryb, z nichž nejznámější jsou „Spaghetti alla Pescarese“.
 5. V Pescaře se nachází nejstarší italská univerzita, Univerzita Pescara, která byla založena v roce 1614.
 6. Město má více než 125 000 obyvatel.
 7. V Pescaře se nacházejí jedny z nejlepších pláží v Itálii.

Gabriele d’Annunzio (1863-1938) byl italský básník, dramatik a prozaik, který byl známý svým okázalým životním stylem a politickým aktivismem. Byl také významnou osobností ve vývoji italského fašismu. Psal básnická, beletristická a dramatická díla a byl vlivnou osobností kulturního života Itálie od 90. let 19. století do 20. let 20. století.

Spaghetti alla pescarese jsou klasické italské jídlo, které je neuvěřitelně chutné. Kombinace rajčatové omáčky, česneku, bílého vína, čerstvých mořských plodů a bylinek vytváří neuvěřitelně aromatický a pikantní pokrm. Mořské plody se vaří v omáčce a absorbují všechny chutě omáčky, takže jsou ještě lahodnější. Perfektní je také struktura špaget, které jsou uvařené al dente, takže jsou lehce nakousnuté.

Kdy navštívit Pescaru – počasí

Počasí Pescary je obvykle mírné a vlhké. V létě se teploty pohybují od 15 do 27 stupňů Celsia. V zimě se teploty pohybují od -1 do 10 stupňů Celsia.

Nejlepší doba pro návštěvu Pescary je od května do září. V tomto období je slunečné a teplé počasí, takže je ideální pro plážové aktivity, prohlídku památek a poznávání města.

Co navštívitDovolenáInformaceZajímavosti