S Jetíkem v Českých Budějovicích a Plzni

Magazín
chranic

S projektem S Jetíkem po českých horách se mohou děti i rodiče seznámit ve středu 18. 6. po celý den na českobudějovickém Sokolském ostrově a poté 25. 6. v Plzni v Borském parku. Oznámila to Horská služba.

Program má upoutat především rodiny s malými dětmi, ale současně i rodiny s dětmi již odrostlejšími. Nabízí atraktivní ukázky činnosti Horské služby Šumava, animační programy pro děti, workshopy na trampolínách a podobně.

„Na náměstí českých metropolí také prezentujeme Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu. Hlavním cílem projektu S Jetíkem po českých horách je důraz na bezpečné sportování mládeže – nové, často adrenalinové sporty vyžadují ochranné pomůcky (helmy, páteřní chrániče apod.), které sportovci často odsuzují,“ uvedl k zítřejší akci v Českých Budějovicích Lukáš Vokatý, odborný manažer projektu.

Projekt, podpořený Evropskou unií, se již blíží do své poloviny a už se úspěšně představil v Brně na Moravském náměstí (11. 6.) a v Ostravě v centru Nová Karolina (12. 6.). Koncem června budou návštěvníkům hor k dispozici soutěžní razítka na 95 % ze sto šedesáti míst ve všech horských oblastech ČR.

Webové stránky soutěže se plní tipy na výlet, hrami pro nejmenší, razítkovací místa doplňují informace a fotky tak, aby rodiny s dětmi mohly naplánovat výlet. Na web také přibylo i počasí od HS pro každou horskou oblast. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Evropské unie. Dalšími partnery jsou Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a agentura CzechTourism.

InformaceVýlety s dětmi