Slavnost tramvají

Magazín
tramvaj-2

Sobota 25. března 2017 bude ve znamení tramvajových slavností. Zahájení provozu nostalgické linky číslo 23 a křest tramvaje 15T jménem Františka Kardause jsou stěžejními událostmi programu, který návštěvníci uvidí v prostorách tramvajového obratiště Královka a v Muzeu MHD v pražských Střešovicích.

Návštěvníci se mohou těšit na průvod tramvají typu T3, slavnostní zahájení 25. sezóny Muzea MHD, okružní jízdy v tramvajích Měsíček a Sluníčko a na další doprovodný program.

Trasa průvodu tramvají: Královka – Pražský hrad – Malostranská – Újezd – Národní divadlo – Karlovo náměstí – Palackého náměstí – Jiráskovo náměstí – Národní divadlo – Staroměstská – Malostranská – Pražský hrad – Brusnice – Vozovna Střešovice. Doba jízdy průvodu bude přibližně 40 minut.

Muzeum MHD, do kterého letos přibyl nový exponát, a to tramvaj T6A5, bude v sobotu od 11.45 do 17.00 hodin otevřeno zdarma. V areálu se mohou dospělí i děti těšit na pestrý doprovodný program se soutěžemi o ceny.

U příležitosti zavedení nové nostalgické linky číslo 23 budou, jak v tramvajové smyčce Královka, tak i v Muzeu MHD ve Střešovicích návštěvníkům rozdávány pamětní jízdenky. Tisíc kusů pamětních jízdenek, které budou dány do oběhu, bude možné označit buď v mechanických strojcích ve vybraných vozech, zařazených do průvodu tramvají, nebo v prostoru střešovické vozovny v blízkosti stánku Infocentra DPP.

Zajímavosti