Vyjíždí tradiční parní vlak na „Pálavský okruh“

Magazín
palava-2

V sobotu 26. dubna vyjede tradiční parní vlak na jízdu „Pálavský okruh“ z Brna do Mikulova, Valtic a Lednice. Parní jízda slavnostně otevře turistickou a cykloturistickou sezonu na jižní Moravě, uvedla mluvčí ČD Kateřina Šubová.

Souprava bude tažena parní lokomotivou 475.101 „Šlechtična“ vyrobenou v roce 1947 v Plzni. Za lokomotivou bude zařazen služební vůz pro přepravu kol zdarma, zelené vozy s dřevěnými sedačkami ze 40. a 50. let, tzv. „Rybáky“, a bufetový vůz s občerstvením a upomínkovými předměty. Na konci vlaku, z Bořího lesa, pak pojede historická dieselelektrická lokomotiva T 478.1001 „Bardotka“. Ta také doveze odpolední vlak z Lednice do Břeclavi, kde se spojí s druhou částí soupravy přivezenou „Šlechtičnou“ z Mikulova.

TIP: Návštěvníci z daleka ocení kromě Pálavy také prohlídku samotné moravské metropole. Kam na výlet v Brně? Možností je spousta, jak pro dospělé, páry, i pro celé rodiny s dětmi.

Parní vlak vyjede z brněnského hlavního nádraží v 8:30 a do Lednice přijede v 11:35. Návrat do Brna je stejně jako v loňském roce ze dvou směrů. První vlak vyjede z Lednice v 16:25 v čele s dieslovou lokomotivou „Bardotka“ a druhý z Mikulova s parní „Šlechtičnou“ v 16:30. V Břeclavi se na cestu do moravské metropole spojí do jedné soupravy, odjezd je v 17:10. Zpět do Brna dorazí spojená souprava deset minut po šesté hodině. Na cestující čeká v jednotlivých městech bohatý program.

Zvláštním vlakem se lze svézt po těchto trasách:

Brno hl.n. – Novosedly – Mikulov na Moravě – Valtice město – Lednice

Lednice – Valtice město – Mikulov na Moravě

Mikulov na Moravě – Břeclav – Brno hl.n.

Lednice – Břeclav – Brno hl.n.

Celodenní jízdenka do vlaku stojí 290 Kč, celodenní rodinná pro 2 dospělé a až 3 děti do 15 let 700 Kč, za úsekovou jízdenku zaplatí každý 60 Kč. Předprodej jízdenek je v ČD centru na brněnském hlavním nádraží. Zbylé jízdenky se budou prodávat přímo ve vlaku. Přeprava jízdních kol, včetně tandemových a vícemístných, je zcela zdarma.

Parní show v Hrušovanech nad Jevišovkou

Během pobytu v Hrušovanech nad Jevišovkou se lokomotiva „Šlechtična“ předvede při opakovaném vjezdu. Po zastavení vlaku můžou cestující vystoupit u výpravní budovy. Vlak couvne, aby připravil nevšední zážitek tím, že plnou parou projede celou stanicí. Následně přiveze vlak zpět k nástupišti dieselová lokomotiva „Bardotka“. A pak může každý zase nastoupit zpět do vlaku.

„Busíkem“ po Lednici

Letos poprvé vyjede na okružní jízdu Lednicí i historický autobus „Busík“. Odjíždět bude přímo od lednického vlakového nádraží a pojede přes náměstí, lednický zámek a Minaret až k Janohradu. Jízdné se platí přímo u řidiče. Cestující z parního vlaku při předložení platné jízdenky obdrží slevu 20 % z jízdného. Kapacita autobusu je omezena. Bližší informace na www.autoskolalednice.cz.

Jízdní řád „Pálavského okruhu“ (26. dubna 2014)
stanicepříjezdodjezd
Brno hl.n.  („Šlechtična“) 8:30
Hrušovany nad Jevišovkou9:3610:04
Novosedly10:1410:19
Mikulov na Moravě10:3010:40
Valtice město10:5410:56
Boří les („Bardotka“)11:0511:12
Poštorná11:1611:19
Lednice11:35 
 
Lednice („Šlechtična“) 14:30
Poštorná14:4414:45
Boří les14:4915:04
Valtice15:1215:14
Mikulov na Moravě15:28 
 
Lednice („Bardotka“) 16:25
Poštorná16:3916:40
Boří les16:4416:45
Břeclav16:49 
 
Mikulov na Moravě  („Šlechtična“) 16:30
Valtice město16:4416:46
Břeclav16:5917:10
Podivín17:2217:25
Brno hl.n.18:10 
InformaceZajímavosti

Vybrané příspěvky

definegoalswritetasksdoachecklist-ahappyyoung

Jak se liší motivační dopisy ve světě? Brazilci jsou struční, Češi slovy nešetří

Není dopis jako dopis. Jak se liší motivační dopisy Čechů od motivačních dopisů Brazilců a co mají Češi a Dánové při psaní dopisů...

Číst více
businesspeoplearehandtypingonsilvercolorlaptopcomputer

Co dělat, když před odjezdem do zahraničí potřebujete rychle něco přeložit? Spolehněte se na expresní překlad od agentury

Čeká váš dovolená v zahraničí nebo se chystáte na pracovní pobyt? Ať už je důvod vaší cesty za hranice České republiky jakýkoliv,...

Číst více
teamwork-workinginmultiethnicgroupofstudents-teacherstudyforeign

Jak připravit zaměstnance na zahraniční služební cestu? Pořádání firemních jazykových kurzů se vyplatí

Mnohé firmy spolupracují se zahraničními partnery a v rámci výměnných stáží posílají do zahraničí své zaměstnance. Ti díky tomu...

Číst více
englishonline-languagelearningviatheinternet-desktopwithgreat

Toužíte po letní práci v Británii? Sepište perfektní životopis a motivační dopis

Láká vás práce v zahraničí? Pokud toužíte zlepšit svou úroveň angličtiny, možná jste již přemýšleli nad tím, že byste na léto...

Číst více
skotsko

Skotsko – cestování, zajímavosti

Se svými majestátními hrady, skalními jezírky a smyslnými údolími bylo Skotsko vždy vyhledávanou destinací. Kouzlo této země sahá od...

Číst více
singapur

Singapur – zajímavosti, dovolená, počasí

Je neustále se rozvíjejícím zázrakem plným nových zážitků a nezapomenutelných dobrodružství. Říká se mu také Lion city neboli Lví...

Číst více
Všechny články