Annecy, Francie – dovolená, cestování, ubytování, co vidět

Evropa

Annecy je malebné město ležící v jihovýchodní Francii, které je obklopené Alpami a leží při břehu krásného jezera. Tento klenot v Haute-Savoie nabízí turistům mnoho možností k relaxaci a aktivnímu odpočinku. Jaký je region Annecy? Kde je Annecy a jaký je nejlepší sýr z Annecy?

Návštěvníci se zde mohou těšit na romantické procházky historickým centrem města, výlety do okolních hor a návštěvy mnoha kulturních památek. Annecy se řadí mezi nejkrásnější francouzská města a je stejně oblíbené jaké třeba Menton, Arles, Nimes nebo Bastia.

Město Annecy – Francie

Annecy je malé město východně od Francie, které se nachází v údolí mezi řekami Thiou a Annecy. Toto malebné město je obklopeno vrcholky Alp a je považováno za jedno z nejkrásnějších míst ve Francii. Město je plné historie a kultury, s krásnou architekturou a bohatým kulturním dědictvím.

Jednou z hlavních atrakcí Annecy je jeho historické jádro, které se nachází na břehu jezera Annecy. Člověk se může procházet úzkými uličkami a objevovat malebné náměstí, jako je například Place Sainte-Claire nebo Place du Palais de Justice. Za návštěvu stojí také katedrála Saint-Pierre s krásnými vitrážemi, která se nachází v historickém centru.

Podobně krásná je i katedrála v Rouen, středověkém městě v Normandii, které nabízí spoustu příležitostí k procházkám, cyklistice a prozkoumávání historických památek.

Město Annecy je také známé pro svůj kanál, který protéká městem a je obklopen nádhernými starobylými domy. Tento kanál je často nazýván „malé Benátky“ kvůli jeho podobnosti s kanály v Benátkách. Pro turisty je velmi oblíbenou aktivitou projížďka lodí po jezeře Annecy, která nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu.

Pro milovníky přírody a outdoorové aktivity je Annecy také skvělým místem. Návštěvníci mohou využít množství turistických stezek a cyklostezek, které jsou roztroušeny po celé oblasti. Zdejší jezero je také ideálním místem pro vodní sporty, jako je windsurfing, kajak nebo paddleboarding.

Annecy má také bohatou kulturní scénu, s mnoha festivaly a kulturními akcemi, které se konají po celý rok. Například Mezinárodní festival animovaného filmu, který se koná každoročně v červnu, přivádí do města tisíce lidí z celého světa.

Annecy – ubytování

Když cestující hledají ubytování v Annecy, mají k dispozici širokou škálu možností. Město nabízí řadu hotelů, penzionů, apartmánů a Airbnb, aby uspokojilo různé potřeby a rozpočty. Zde jsou některé hotely, které nabízejí příjemné ubytování:

Hotel Aléry

  • Tento hotel, Aléry, se nachází v srdci města Annecy a nabízí tradiční šarm spojený s moderním komfortem, což je ideální pro ty, kteří chtějí pohodlně objevovat okolí.

Hotel du Château Annecy

  • S výjimečnou polohou u krásného Annecyanského hradu poskytuje Hotel du Château Annecy elegantní ubytování s výhledem na historické centrum.

Marina Bay Hotels

  • Marina Bay Hotels přináší moderní design a panoramatický výhled na jezero, čímž nabízí hostům jedinečný zážitek v blízkosti vody.

Ace Annecy

  • Hotel Ace Annecy, se svým trendovým stylem a pohodlnými pokoji, je skvělou volbou pro moderní cestovatele hledající stylové ubytování.

Appart’City Annecy Seynod

  • Pro ty, kteří preferují více prostoru a nezávislost, nabízí Appart’City Annecy Seynod moderní apartmány s kompletním vybavením ve čtvrti Seynod.

Výběr ubytování v Annecy poskytuje hostům rozmanité možnosti pro pohodlný pobyt při prozkoumávání krás tohoto kouzelného města.

V každém případě je důležité zkontrolovat recenze před rezervací a přemýšlet o tom, co je pro člověka nejdůležitější – blízkost k centru města, výhled na jezero nebo Alpy, luxusní vybavení, nebo cenová dostupnost.

Annecy je malebné město ležící v jihovýchodní Francii.

Jezero Annecy

Jezero Annecy se nachází ve východní Francii, v regionu Haute-Savoie, a patří mezi nejkrásnější jezera v Evropě. Toto nádherné jezero je obklopeno alpskými vrcholky a jeho krystalicky čisté vody přitahují návštěvníky z celého světa.

Jezero Annecy je jedno z nejhlubších jezer ve Francii, s hloubkou až 82 metrů. Má rozlohu více než 27 kilometrů čtverečních a jeho délka je 14,6 kilometrů. Voda v jezeře je tak čistá, že se řadí mezi nejčistší jezera na světě. Díky tomu se Annecy stalo oblíbeným místem pro vodní sporty, jako je kajak, paddleboarding, potápění a windsurfing.

Okolí jezera Annecy je plné krásných pláží a malebných vesniček. Oblast je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek. Kromě vodních aktivit je zde mnoho možností pro turistiku a cyklistiku. V okolí jezera jsou k dispozici stovky kilometrů cyklostezek a turistických stezek, které nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Jezero Annecy je také známé pro své sportovní akce a festivaly. Například Mezinárodní triatlon Annecy se koná každoročně a přináší do města tisíce sportovců z celého světa. Turisté si také mohou užít například každoroční vodáckou akci na řece Thiou, která se koná v září.

V neposlední řadě je jezero Annecy ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Návštěvníci se mohou těšit na krásné výhledy na alpské vrcholky a klidné prostředí jezera. To vše při pohledu na krásně modrou vodu. K dispozici je mnoho restaurací, kaváren a vináren, kde si turisté mohou vychutnat místní speciality a lahodné víno.

Jídlo a sýr z Annecy

Annecy je krásné město v jihovýchodní Francii, které nabízí nejen krásné výhledy na Alpy, ale také bohatou gastronomickou scénu. Vzhledem k tomu, že město se nachází v blízkosti Švýcarska, má výbornou nabídku sýrů, z nichž nejznámější je sýr z Annecy.

Sýr z Annecy, také známý jako Reblochon, je měkký sýr s bílou kůrou, který se vyrábí z kravského mléka. Má výraznou chuť a jemnou, sladkou vůni. Tento sýr je ideální jako součást tradičního francouzského jídla raclette, kdy se sýr roztaví na speciální pánvi a podává se s bramborami a uzeným masem. Sýr z Annecy se také používá jako ingredience v jiných tradičních jídlech, jako je tartiflette nebo quiche.

Pro turisty, kteří si chtějí vychutnat sýr z Annecy, je nejlepší se vydat na trh. Každý úterý a pátek se v historickém centru města koná trh, kde mohou turisté nakupovat čerstvé sýry, ale také čerstvé ovoce, zeleninu a další lokální produkty.

Pokud turisté preferují restaurace, mohou navštívit místní restaurace, které nabízejí tradiční jídla z místních surovin, včetně sýra z Annecy. Mezi oblíbené restaurace patří například Le Chalet, La Ciboulette nebo La Ferme de la Charbonnière.

Kromě sýra z Annecy nabízí město i další lahůdky. Annecy je známé pro své ryby, zejména pro lososa z jezera Annecy. Turisté mohou ochutnat místní speciality jako je quenelle de brochet (rybí knedlíky), aiguillettes de perche (smažené okouní filé) nebo matelote (rybí guláš).

Samozřejmě mohou turisté ochutnat i např. francouzské kachní speciality, které se výrazně liší od českých receptů, např. v tom, jak dlouho péct kachní stehna. Francouzi používají nejčastěji metodu Confit de canard, neboli konfitovaná kachní stehna.

Kromě toho jsou v Annecy populární také sladké dezerty, jako je tarte aux myrtilles (borůvkový koláč), gâteau de Savoie (savojký dort) a crème de marrons (kaštanový krém).

V Annecy se nachází také mnoho cukráren a pekáren, které nabízejí tradiční dezerty a pečivo. Mezi nejlepší patří Maison des Têtes, Aux Petits Gourmands nebo Boulangerie de la Poste.

Jezero v Annecy je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer v Evropě.

Cestování: počasí Annecy a letiště Annecy

Počasí v Annecy je typické pro horské oblasti s výkyvy mezi letním a zimním obdobím. Během letních měsíců, od června do srpna, lze očekávat teploty kolem 25 °C a mírné srážky.

Na druhou stranu, v zimních měsících od prosince do února, může být velmi chladno a sněžit. Pokud tedy člověk plánuje návštěvu Annecy, neměl by zapomenout si zabalit dostatečné oblečení a případně i vybavení pro vysokohorskou turistiku.

Pokud se člověk chystá do Annecy letecky, nejbližším letištěm je letiště Annecy-Mont-Blanc, které se nachází asi 6 km jižně od města. Letiště má přímá spojení s několika městy v Evropě, včetně Londýna, Paříže a Bruselu. Pokud však nemá člověk přímé lety, můžete se dostat do Annecy s přestupem například v Paříži nebo Ženevě.

Po příletu na letiště se lze dostat do centra Annecy pohodlně autobusem nebo taxíkem. Cesta trvá asi 20 minut. V samotném městě si lze pronajmout auto, pokud člověk plánuje cestovat po okolí. Annecy je ale malé město, takže se většinu památek a zajímavostí dá prozkoumat pěšky.

V Annecy se určitě člověk nebude nudit, nabízí totiž mnoho zajímavostí pro turisty. Lze navštívit například historické centrum města s katedrálou Saint-Pierre a hradem, nebo se projít podél malebného jezera Annecy. Pro milovníky sportu jsou k dispozici lyžařské areály v blízkosti města a v létě pak nabízí možnosti pro vodní sporty.

Co navštívitDovolenáInformaceZajímavosti