Menton, Francie – dovolená, co navštívit, zajímavosti

Evropa

Menton, nacházející se na jihu Francie, je malé město ležící na úpatí Alp. Je proslulé svým subtropickým klimatem, které umožňuje pěstování citronů a limet. Město je také známé svými historickými budovami a překrásnými plážemi. Mezi nejznámější památky patří barokní kostel Saint-Michel a krásná promenáda s výhledem na Středozemní moře.

Při procházce městem si může každý všimnout, že je dokonalou směsicí všech krásných středomořských zemí. Například palmami lemované ulice Španělska, provensálská architektura Francie a kuchyně Itálie.

Z Mentonu je neuvěřitelný výhled na modré Středozemní moře a za ním na zasněžené vrcholky Alp. Není divu, že se mu říká „Perla Francie“.

Menton je také domovem mnoha umělců a je oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají klidnou a příjemnou dovolenou. Mezi další krásná francouzská města patří i Arles, Bastia a Annecy. Za navštívení stojí i region Provence a město Luberon nebo Avignon.

Ubytování – Menton

Menton, francouzské přímořské město na Azurovém pobřeží, láká návštěvníky svým teplým klimatem a krásnou přírodou. Zde je výběr hotelů, které mohou poskytnout příjemné ubytování:

Hotel Prince de Galles

  • Prince de Galles Menton, s elegancí a pohodlím, nabízí ubytování v centru města a v blízkosti pláže, což je ideální pro ty, kteří hledají luxusní zážitek.

Hotel de Londres Menton

  • De Londres Menton, s půvabem Belle Époque, přináší historický nádech spolu s výhodnou polohou poblíž hlavních atrakcí.

Hotel Le Balmoral

  • Le Balmoral Menton, se svým klidným prostředím a krásným výhledem na moře, zajišťuje relaxaci a pohodu pro hosty.

Hotel All Seasons Menton

  • All Seasons Menton poskytuje moderní ubytování s výbornou dostupností k pláži a turistickým zajímavostem.

Hotel Les Citronniers Menton

  • Les Citronniers Menton, se svým šarmem a přívětivostí, nabízí prostředí typické pro francouzskou riviéru a pohodlné ubytování v centru města.

Ubytování v Mentonu poskytuje různé možnosti pro každého cestovatele, ať už preferuje historický luxus, klidný hotel s výhledem na moře nebo moderní komfort v blízkosti pláže.

Menton – Francie

Menton je malé město na jihu Francie, ležící na hranici s Itálií. Je známé svou krásnou přírodou a slunným počasím, které přitahuje mnoho turistů.

Menton je známý svými plážemi a mořem, které nabízí různé aktivity, jako jsou plavání, potápění a surfování. Město má také mnoho historických památek, jako je kostel sv. Michala, který byl postaven v 17. století, a staré město, kde se nachází mnoho krásných barokních budov.

Menton je také oblíbený díky svým zahradám a parkům, jako je zahrada Val Rahmeh nebo zahrada Biovès. Tyto zahrady jsou plné různých druhů rostlin a květin, které kvetou po celý rok a nabízejí krásné výhledy na město a moře.

Menton je také proslulý svým jedinečným kulinářským dědictvím, které je ovlivněno francouzskou a italskou kuchyní. Město je proslulé svými sladkými citronovými specialitami, jako jsou citronové tarty a marcipánové figurovky.

Menton je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají slunce, moře a krásnou přírodu. Město nabízí mnoho možností pro aktivity na vodě, historické památky a krásné zahrady k procházkám. Navíc, Menton je také vynikající destinace pro milovníky dobrého jídla a kulinářských zážitků.

Menton – citrony

Pěstování citronů je velkou součástí mentonské kultury. Je považován za jedno z nejteplejších míst na pobřeží (s více než 316 slunečnými dny v roce) a díky tomuto jedinečnému mikroklimatu je ideální pro pěstování nádherných citroníků.

Je možné je vidět všude: v parcích, podél ulic a rozeseté po okolní krajině. Během výletu do Mentonu by si určitě nikdo neměl nechat ujít všechny obchody s nejrůznějšími citronovými produkty. Ať už se jedná o citronový likér, citronová mýdla nebo olivový olej s citronovou příchutí, v Mentonu je lze všechny najít.

Menton je známé jako město citronů, které jsou všude.

Menton – Staré město

Staré město je klenotem Mentonu, v němž se nachází nádherné středověké budovy a ulice, které berou dech. Zajímavostí může být i to, že tuto část města založili ve 13. století piráti.

Když člověk stoupá strmými uličkami až ke katedrále, může na každém rohu obdivovat barevné domy, honosné vily a elegantní barokní stavby. Toto místo má v sobě nádech magie.

Bazilika Saint-Michel-Archange

V horní části starého města lze objevovat krásu baziliky Saint-Michel-Archange. Tato nádherná barokní katedrála má úchvatnou fasádu i interiér s velkolepou nástropní freskou. Katedrála má také dvě věže, které jsou unikátní, 35 metrů vysokou hodinovou věž a 53 metrů vysokou věž.

Plage des Sablettes

Plage des Sablettes je nádherný bulvár na okraji starého města, který lemuje pláž s bílým pískem. Lze tu najít krásné fontány, malebné restaurace a rušnou atmosféru. Je známý jako místo pro setkávání mladých lidí a rodin, kde si každý může užívat různé vymoženosti.

Jsou zde pláže s několika soukromými částmi. Ty nabízí přístup ke krásné mělké vodě, slunečníkům a lehátkům s výhledem na barevné budovy Mentonu.

Muzeum Jeana Cocteaua

Jean Cocteau byl slavný umělec a filmový režisér, který miloval Menton. Ve skutečnosti to bylo jedno z jeho nejoblíbenějších míst. Proto mu bylo ve městě věnováno muzeum, které si vybral sám Jean, aby zde vystavil svá díla.

Unikátní je, že muzeum je vybudováno v pevnosti ze 17. století, kterou Jean Cocteau vyzdobil nádhernými mozaikami. Jeho dílo je opravdu úchvatné a stojí za návštěvu při cestě do Mentonu.

Botanická zahrada Val-Rahmeh Menton

Blíže k moři se nachází výjimečná zahrada s pozoruhodnou flórou Jardin Botanique Val-Rahmeh Menton.

Tato zahrada o rozloze jednoho hektaru, pojmenovaná arabsky „údolí klidu“ na památku milované manželky jednoho z prvních majitelů, která zemřela příliš brzy, je navržena kolem dříve obytné vily v italsko-provensálském stylu.

Nabízí formálně upravené terasy s okrasnými a aromatickými rostlinami a svěží vodní zahradu s jezírkem pokrytým amazonskými lekníny. Kopce kolem vily a terasy pokrývají menší a intimnější zahrady k nimž vedou klikaté cestičky.

Tyto vyhrazené zahrady se pyšní rozmanitostí rostlin od středomořských, vlhčích až po suché tropické oblasti, tropickými ovocnými stromy a citrusovými sady, dalšími jedlými rostlinami a zajímavou sbírkou kulturních, léčivých, jedovatých a „magických“ rostlin.

V zahradě se nacházejí také čtyři století staré olivovníky a dnes již vyhynulé původní druhy, jako je například Sophora Toromiro z Velikonočního ostrova.

Jednodenní výlet do Monaka

Do Monaka se dá z Mentonu snadno dostat vlakem. Monaco je jedinečným místem, které nabízí nevšední zážitky a krásné výhledy. Pro jednodenní výlet je to ideální destinace.

Nejprve se může člověk projít po slavném nábřeží Princů, kde může obdivovat luxusní jachty a paláce. Poté se může vydat na prohlídku historického centra města s katedrálou svatého Martina a palácem knížete.

Další zajímavou atrakcí je návštěva muzea věnovaného F1, kde si může návštěvník prohlédnout historii této slavné závodní série a dozvědět se více o tom, jak se z Monaka stal jedinečný okruh F1. Kdo má rád hazard, může navštívit jedno z mnoha kasín, která jsou v Monaku k dispozici.

Pro milovníky přírody je pak určitě doporučenou atrakcí návštěva Jardins Exotiques de Monaco, které jsou plné exotických rostlin a krásných výhledů na město i moře.

Ať už se člověk rozhodne pro jakoukoli aktivitu, Monaco je jedinečným místem, které nabízí nevšední zážitky a krásné výhledy. Je to ideální destinace pro jednodenní výlet.

Nedaleko Mentonu se nachází i Monako, kde lze strávit den.

Jídlo ve Francii

Francie je známá svou kulinářskou kulturou a její jídlo je považováno za jedno z nejlepších na světě. Francouzská kuchyně je velmi rozmanitá a je plná chutí a aroma.

Menton je skvělým místem pro milovníky jídla. Oblast je plná restaurací, kde lze ochutnat místní speciality, jako jsou ryby a mořské plody, ovoce a zelenina z místních zahrad a farmářské trhy.

Typickým jídlem v Mentonu je „socca“, malý koláč z mouky, olivového oleje a vody, který se často podává s cibulí a česnekem. Dalším oblíbeným jídlem je „panisse“, smažený koláč, který se často podává s rajčaty a olivami.

Restaurace v Mentonu nabízejí širokou škálu jídel, od tradiční francouzské kuchyně po moderní evropskou kuchyni. Mezi nejoblíbenější patří „La Table de Joël Robuchon“, která je jednou z nejlepších restaurací ve Francii a „Le Jardin des Sens“, která se specializuje na moderní evropskou kuchyni.

Menton je skvělým místem pro milovníky jídla, kteří chtějí ochutnat skvělou francouzskou kuchyni s místními prvky. Je plný restaurací, kde může člověk ochutnat místní speciality a vychutnat si skvělé jídlo s úchvatným výhledem na moře.

Co dál navštívit ve Francii

Francie je plná krásných měst, každé s vlastní historií a kulturou. Paříž, hlavní město Francie, je světově proslulá svými památkami, jako jsou Eiffelova věž, Notre-Dame a Louvre. Město je také známé svým životním stylem a jídlem.

Dalším významným městem je Marseille, druhé největší město Francie. Leží na jihu země a je známé svou historií a přístavem.

Lyon je dalším městem ve Francii, které rozhodně stojí za návštěvu. Leží ve střední Francii a je známý svou historií tkaní a gastronomií. Město má také mnoho historických budov, jako je staré město a katedrála Notre-Dame de Fourvière.

Nancy je dalším krásným městem ve Francii. Leží na východě země a je známý svou architekturou a historickými budovami, jako je katedrála Notre-Dame de Nancy a Place Stanislas.

Bordeaux je dalším významným městem ve Francii. Leží na jihu země a je známé svým vínem a historickým centrem. Město má také mnoho památek, jako jsou katedrála Saint-André a Grand Théâtre de Bordeaux.

Jednu z nejstarších katedrál na světě nabízí také německé město Trevír, stejně jako spoustu dalších památek.

Francie je plná krásných měst s bohatou historií a kulturou. Paříž, Marseille, Lyon, Nancy, Bordeaux jsou jen několik příkladů francouzských měst, která stojí za návštěvu.

Co navštívitDovolenáInformaceZajímavosti