Lyon, Francie – co vidět, zajímavosti, počasí

Evropa

Lyon je město světla a gastronomie. Leží na březích řeky Rhôny a láká návštěvníky svou bohatou historií, architekturou a především kulinářskými poklady. Jak to vypadá ve městě Lyon a co zde podniknout?


Obsah článku

 • Proč navštívit Lyon – historie, gastronomie, festivaly a další důvody k návštěvě
 • Co dělat v Lyonu – plavba po řece, opera, římské ruiny, noční život aj.
 • Lyon s dětmi – muzea umění, vědy, akvárium nebo planetárium
 • Ubytování Lyon – tipy na hotely a penziony
 • Počasí Lyon – kdy je nejlepší doba na návštěvu
 • Doprava Lyon – Praha – jak se nejsnáze a nejrychleji dostat do Lyonu
 • O Francii – jaká další zajímavá místa vidět ve Francii

Lyon je považován za gastronomickou metropoli Francie. Je také známý svými festivaly a událostmi, které přitahují návštěvníky z celého světa. Nejznámějším je Fête des Lumières (Svátek světel), který každoročně osvětluje město světelnými instalacemi a uměleckými projekty.

Dalšími oblíbenými událostmi jsou Lyon International Fair a Lyon Dance Biennial. Jaké jsou další důvody, proč se vydat do Lyonu?

Proč navštívit Lyon, Francie

Lyon ve Francii je město s dlouhou historií, krásnou přírodou a jedinečnou kulturou. Návštěvníci tohoto úžasného města se ocitnou obklopeni historií, od starověkých římských ruin až po moderní budovy města.

Město je také známé svým jídlem a vínem, s množstvím restaurací oceněných michelinskými hvězdami i zapadlými pekařstvími, kde si ráno lze zakoupit lahodnou domácí veku, stejně jako s vinicemi, které můžete prozkoumat.

Staré město je pro každého návštěvníka místem, které si musí prohlédnout. Návštěvníci zde mohou prozkoumávat křivolaké uličky a obdivovat barevnou architekturu. Unikátním prvkem města jsou zejména traboules – skryté průchody. Poskytují zkratku mezi starým městem a řekou a lze je prozkoumat v rámci prohlídek s průvodcem.

Ti, kteří si chtějí dopřát gastronomické speciality, mají na výběr z mnoha restaurací a barů. Lyon je známý jako gastronomické hlavní město Francie a je snadné pochopit proč. Od tradiční francouzské kuchyně až po moderní fusion pokrmy.

Lyon je také domovem mnoha nejznámějších francouzských vinic. Návštěvníci mohou podniknout celodenní výlet do nedalekého regionu Beaujolais, známého svými červenými víny, nebo do nedalekého regionu Cotes du Rhone, proslulého bílými víny.

Co dělat v Lyonu

Lyon je neuvěřitelné město ve Francii. Nachází se na soutoku řek Rhôny a Saôny a je plné historie a kultury. Návštěvníci města zde najdou celou řadu vzrušujících a zajímavých aktivit. Zde je jen několik nejzajímavějších památek, které můžete v Lyonu zažít. Co dělat v Lyonu?

 1. Navštivte náměstí Bellecour – toto náměstí je jedním z největších veřejných náměstí v Evropě a je největší v Lyonu. Najdete zde sochu Ludvíka XIV, patrona města. Náměstí je obklopeno obchody, restauracemi a kavárnami, takže je ideálním místem pro strávení dne.
 2. Vydejte se na plavbu po řekách Rhôna a Saôna – řeky tvoří úžasnou kulisu města a jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat okolí. Existuje několik společností, které nabízejí prohlídky a plavby po řekách s průvodcem.
 3. Navštivte Lyonskou operu – je to jeden z nejkrásnějších operních domů na světě, kde se konají jedny z nejlepších představení ve městě. Budova je ohromující a akustika je dokonalá.
 4. Prozkoumejte římské ruiny na kopci Fourvière – je to jedna z nejstarších částí města a je plná ruin z římské doby. Najdete zde ruiny římského amfiteátru, Augustova chrámu a Gallo-římského muzea.
 5. Návštěva parku Parc de la Tête d’Or – jedná se o největší park v Lyonu a je skvělým místem pro strávení odpoledne. Najdete zde zahrady, jezero a zoologickou zahradu.
 6. Prohlídka baziliky Notre-Dame de Fourvière – tento krásný kostel byl postaven v 19. století a je hlavním náboženským místem ve městě. Je plný úžasných vitráží, mramorových soch a fresek.
 7. Ochutnejte místní kuchyni – v Lyonu najdete restaurace, které nabízejí širokou škálu jídel. Lyon je známý svou kuchyní. Od proslulých lyonských klobásek až po quenelles – zdejší kuchyně nezklame.
 8. Užijte si večer v zábavní čtvrti – najdete zde spoustu barů, klubů a hudebních podniků. Najdete zde širokou nabídku zábavy pro všechny chutě.
 9. Vydejte se na celodenní výlet do regionu Beaujolais – tento region je známý svým vínem a je skvělým místem k prozkoumání. Najdete zde řadu vinic, vinařství a degustačních místností.

Ať už hledáte cokoli, v Lyonu najdete spoustu možností, co dělat. V tomto krásném městě si každý najde něco pro sebe, od poznávání historie města až po ochutnávání místní kuchyni.

Lyon – co navštívit s dětmi

Lyon je skvělé město, které můžete navštívit s dětmi. Ať už hledáte zábavný den, nebo spíše vzdělávací zážitek, každý si zde najde to své. Zde je jen několik nápadů na nejlepší místa, co v Lyonu s dětmi navštívit:

 1. Musée des Confluences – v tomto vědeckém muzeu si každý najde něco pro sebe. Je plné interaktivních exponátů a aktivit, takže je pro děti skvělým místem k učení a zkoumání.
 2. Musée des Beaux-Arts – toto muzeum je plné umění z celého světa. Má také interaktivní část pro děti, kde se mohou seznámit s různými uměleckými díly a vytvořit si vlastní.
 3. Musée des Automates – muzejní galerie, která se nachází v centru města. Toto muzeum je skvělým místem, kam můžete vzít děti, pokud se zajímají o robotiku a techniku. Najdou zde velkou sbírku mechanických hraček, robotů a dalších strojů.
 4. La Cité des Sciences et de l’Industrie – je to skvělé místo, které si může prohlédnout celá rodina. Najdete zde interaktivní exponáty, planetárium a kino IMAX.
 5. Lyonské akvárium – v muzeu se můžete seznámit s expozicemi, které se nacházejí v muzeích a galeriích. To je skvělé místo, kam můžete vzít děti, pokud mají rády zvířata. Najdou zde řadu ryb a dalších vodních živočichů.
 6. Les Halles de Lyon Paul Bocuse – jedná se o neuvěřitelný trh s potravinami, kde najdete různé čerstvé produkty, maso, sýry a další pochoutky.
 7. La Maison des Canuts (Dům konzervy) – zde se můžete seznámit s historií Lyonu a jeho hedvábnickým průmyslem. Můžete se zde seznámit s tradičním postupem tkaní hedvábí a sledovat ukázky.

Ať už hledáte cokoli, v Lyonu si každý najde něco pro sebe. Od muzeí a zahrad až po akvária a trhy s potravinami – míst v Lyonu, co navštívit s dětmi, je tu spousta.

Lyon – Francie

Lyon ve Francii je plný energických a přátelských lidí, kteří z něj dělají skvělé místo pro život. Město je známé svou směsicí kultur s bohatou historií a směsicí moderních a tradičních vlivů. To vytváří jedinečnou atmosféru se spoustou zajímavých míst k prozkoumání.

Místní obyvatelé Lyonu jsou známí svou přívětivou povahou a láskou k dobrému jídlu. Ulice města jsou plné restaurací, bister a kaváren, které nabízejí nejrůznější pokrmy od tradičních francouzských jídel až po modernější fusion. Veřejné trhy ve městě jsou také skvělým místem, kde najdete čerstvé místní produkty.

Město je také domovem rušného nočního života, kde si můžete vybrat ze spousty barů a klubů. Každý si zde najde něco pro sebe, od jazzových klubů až po hiphopové bary. Ve městě se také během roku koná řada festivalů, například festival elektronické hudby Nuits Sonores nebo festival klasické hudby Les Nuits de Fourvière.

Lyon ve Francii je skvělým místem k životu s množstvím zeleně a parků, kde můžete relaxovat. Ve městě se nachází také řada vyhlášených muzeí, například Musée des Beaux-Arts a Musée des Confluences, a také památky a historická místa.

Lyon, Francie – ubytování

Lyon ve Francii je krásné město s mnoha možnostmi ubytování, které vyhovují všem rozpočtům a vkusu. Ať už hledáte luxusní hotel, útulný penzion nebo stylový apartmán, v Lyonu si vybere každý.

Pro ty, kteří hledají luxusní pobyt, je ve městě řada pětihvězdičkových hotelů. Patří mezi ně například Grand Hotel des Terreaux, Hotel de Paris a InterContinental Lyon – Hotel Dieu. Tyto hotely se nacházejí v centru města a nabízejí řadu služeb, jako jsou lázeňské služby, vynikající restaurace a konferenční prostory.

Pro ty, kteří hledají cenově příznivější variantu, je k dispozici řada ubytování v Lyonu ve Francii v podobě penzionů a nocleháren rozmístěných po celém městě. Tato zařízení obvykle nabízejí útulnější a osobnější služby a obvykle se nacházejí v klidnějších čtvrtích.

Pro ty, kteří hledají delší pobyt v Lyonu, je k dispozici řada apartmánů a studií k pronájmu. Tyto apartmány se nacházejí v různých čtvrtích a nabízejí veškeré vybavení jako doma, například plně vybavenou kuchyň, prádelnu a Wi-Fi.

Ať už hledáte jakýkoli typ ubytování, v Lyonu si každý najde něco pro sebe. Od luxusních hotelů až po útulné penziony, město nabízí celou řadu možností ubytování, které vyhoví všem rozpočtům a vkusu.

Návštěvníci tohoto úžasného města se ocitnou obklopeni historií, od starověkých římských ruin až po moderní budovy města.

Počasí Lyon

Jaké je počasí v Lyonu? Lyon ve Francii je známý svým krásným počasím a mírným klimatem. Město Lyon se nachází v regionu Rhône-Alpes a těší se teplým létům a chladným zimám.

V letních měsících (červen, červenec a srpen) se teploty v Lyonu obvykle pohybují v rozmezí od 20 až 28 stupňů Celsia. V tomto období jsou dny obvykle slunečné a večery chladné. Déšť je v letních měsících vzácný, ale mohou se vyskytnout bouřky.

Jaké je počasí v Lyonu na podzim a v zimě? Podzimní měsíce (září, říjen a listopad) jsou směsí teplých a chladných teplot. V tomto období se teploty mohou pohybovat od 10 až 24 stupňů Celsia. V tomto období jsou běžné dešťové srážky, ale teploty zůstávají příjemné.

Zimní měsíce (prosinec, leden a únor) jsou v Lyonu nejchladnějším obdobím roku. Teploty se obvykle pohybují od -6 až 8 stupňů Celsia. Sníh je neobvyklý, ale déšť a mlha jsou v tomto období běžné.

Celkově má Lyon příjemné klima a příjemné počasí. Město je známé svými mírnými teplotami a absencí extrémního počasí. Ať už si chcete užívat slunečních paprsků, nebo deště, v Lyonu si každý najde to své.

Lyon – co vidět

Co vidět v Lyonu? Vieux Lyon, neboli Staré město Lyon, je historická čtvrť v centru francouzského Lyonu. Čtvrť je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je jednou z největších renesančních čtvrtí v Evropě.

Vieux Lyon je jednou z nejzajímavějších a nejživějších částí města a nachází se zde řada jedinečných atrakcí, historických památek a zábavních podniků. Návštěvníci si mohou prohlédnout úzké, křivolaké uličky čtvrti, která se vyznačuje tradiční architekturou a četnými kostely, kaplemi a památkami.

Hlavní atrakcí Vieux Lyon je katedrála Saint-Jean-Baptiste z 15. století, která se nachází v samém srdci čtvrti. Katedrála je známá svými pozoruhodnými vitrážemi a působivou gotickou architekturou. K dalším zajímavostem v oblasti patří Hospices de Beaujon, bývalá nemocnice, která je dnes muzeem, a Tour Rose, růžově zbarvená zvonice.

Co dalšího vidět v Lyonu? Ve Vieux Lyon se nacházejí také některé z nejlepších restaurací a kaváren ve městě a mnoho uměleckých galerií, butiků a dalších obchodů. Návštěvníci se mohou v klidu projít ulicemi a vychutnat si mnoho památek a zvuků této čtvrti. V letních měsících je oblast oblíbeným cílem návštěvníků díky rušnému nočnímu životu a četným festivalům a akcím.

Vieux Lyon je ideálním místem k prozkoumání a poznání dlouhé a bohaté historie města. Díky své svérázné architektuře, půvabným dlážděným uličkám a živé atmosféře se jistě stane nezapomenutelným zážitkem pro všechny.

Doprava Lyon – Praha

Cestování z živého francouzského Lyonu do malebné Prahy v České republice může být nezapomenutelným zážitkem. Cesta je dlouhá něco málo přes 500 kilometrů, ale krajina a kultura, kterou lze po cestě poznat, z ní dělá výlet, který si rozhodně zaslouží pozornost.

Na cestě z Lyonu do Prahy se můžete vydat přes úchvatné údolí Rhôny s kopci a vinicemi do německého Černého lesa. Zde se můžete kochat krásnou krajinou a navštívit okouzlující města Baden-Baden a Freiburg.

Poté budete pokračovat v cestě přes Rakousko do České republiky. Během jízdy úchvatnou krajinou budete žasnout nad malebnými vesničkami a městy. Po několika dnech prohlídky památek dorazíte do Prahy, hlavního města České republiky.

Praha je město plné kultury a historie. Můžete si zde prohlédnout Pražský hrad, projít se po Karlově mostě a obdivovat množství kostelů a katedrál. Kromě toho můžete navštívit Staroměstské náměstí, užít si noční život a ochutnat vynikající místní kuchyni.

Cesta z Lyonu do Prahy je nezapomenutelným zážitkem. Je to skvělý způsob, jak poznat kulturu a krajinu Francie, Německa, Rakouska a České republiky. Ať už hledáte romantickou dovolenou nebo zábavné dobrodružství, tento výlet rozhodně stojí za to.

Francie – jaká další místa navštívit

Země se dělí na několik regionů, z nichž každý má své jedinečné zajímavosti. Na severu je hlavním městem a centrem kultury Paříž. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout světoznámé památky, jako je katedrála Notre Dame, Vítězný oblouk a Louvre. Město je také plné stylových butiků a restaurací, což z něj činí skvělou destinaci pro nakupování a stravování.

Na jihu jsou oblíbenými místy pro dovolenou města Nice a Cannes. Cestovatelé se zde mohou vyhřívat na středomořském slunci a zároveň si užívat krásných pláží a rušného nočního života. Ti, kdo hledají spíše přírodní zážitky, mohou navštívit francouzské Alpy s úchvatnými výhledy na zasněžené hory.

Francie je také domovem některých nejlepších vinařských oblastí na světě. Bordeaux a Burgundsko jsou dvě nejznámější oblasti pro svá červená, respektive bílá vína. Návštěvníci se mohou seznámit s historií a výrobou vína při prohlídce vinic například v okolí města Dijon, nebo si projít romantický Nimes.

Ať už se vydáte do kterékoli části Francie, najdete zde spoustu zajímavostí. Každý si zde najde něco pro sebe, od prohlídky historických měst až po ochutnávku prvotřídních vín. Francie je díky své úchvatné krajině, živé kultuře a vynikající kuchyni destinací, kterou byste si neměli nechat ujít. Jak to vypadá v jednom z francouzských měst Lyonu?

Co navštívitDovolenáInformaceZajímavosti