Hotelové pokoje: Jak se vyznat v nabídce hotelů?

Magazín
beautifulwomaninbathrobehavingbreakfastinthehotelroom

Cestujeme-li rádi ve svém volném čase nebo při pracovních povinnostech, setkáváme se s různými typy hotelových pokojů. Vždy záleží na kategorii hotelu, kterou si zvolíme nebo která nám je poskytnuta.

Výbava hotelových pokojů

Existuje několik druhů hotelových pokojů, avšak všechny by měly mít své standardy a povinné vybavení. Mezi povinné zařízení každého hotelového pokoje patří postel, ložní prádlo, noční stolek, koupelna se sociálním zařízením, jako je toaleta, umyvadlo, sprchový kout či vana, prostor na odložení oblečení, stůl, židle, patřičné osvětlení, topení a odpadkový koš.

Vybavení, které už ale není samozřejmostí poté představuje televize, lednička, minibar, sejf pro odložení cenností, rychlovarná konvice a nádobí, žehlicí prkno a žehlička, stojan na deštníky, fén, sprchové gely a šampóny.

Single room, double room a twin room

  • V případě single room se jedná o pokoj, kde je umístěno jedno lůžko. 
  • Double znamená lůžka dvě aneb manželská postel. 
  • Twin je pokoj taktéž pro dvě osoby, nicméně nebudou spát na posteli jedné, ale na oddělených postelích. 

Je-li potřebné a hotel má tuto nabídku, do těchto pokojů je možné umístit i přistýlky. 

Větší lůžka se ještě rozdělují do kategorií queen a king. Jedná se o dvoulůžka s většími rozměry, kdy king bývá ze všech matrací největší. Vyžadujete-li velké pohodlí a prostor, volte tyto varianty.

Family room

Rodiny s dětmi musí zvolit větší možnost. Family room bývá vybaven dvoulůžkem (manželskou postelí) a dalšími postelemi (nemusí být vyloženě v dětské velikosti).

Studio a Suite

Studio je určeno pro ty, kteří si chtějí na pobytu sami vařit. Jedná se o místnost s kuchyňským koutem. Suite jsou oproti tomu dvě místnosti, ve kterých ale kuchyňský kout nenaleznete.

Deluxe

S tímto pojmem se setkáte v hotelích vyšších kategorií. Jedná se o pokoj, který je o určité vybavení vylepšen. Může se jednat o gauč, křesla, konferenční stolek, posezení na balkóně či například kávovar pro přípravu vašeho oblíbeného teplého nápoje.

Kam nejčastěji cestujete vy?