Autem na výlet – nejkrásnější výlety autem

Česko
vylet-autem

Nejkrásnější výlety autem obsahující další tipy na velmi zajímavé cesty.

Rodinné toulky představují edici dobře zpracovaných příruček na cesty, které jsou vždy zaměřené na nějaké téma. Už vyšly například výlety lodí, vlakem, na kole, lanovkou, na tajemná místa nebo na pevnosti a opevnění.

Nejkrásnější výlety autem nabízí celkem 40 tras napříč celou republikou. Každá trasa pak disponuje mapou, krátkým popisem, přehledem kilometrů a popisem všech vyznačených zastávek. Vše je děláno tak, aby turista nic neminul, a zároveň nebyl nikterak nucený následovat do puntíku tuto příručku.

TIP: Nejkrásnějším výletem autem může být i cesta na dovolenou do Itálie. Přes oblíbené město Neapol až do malebného Bari. Další zastávkou po Bari může být romantický Verona nebo univerzitní město Bologna. Pro výlety autem v noci postačí domácí česká půda.

U daných měst a vesnic se nachází vždy stručný popis upozorňující na zajímavosti daného místa. Popis je velmi stručný, místy z hlediska češtiny trochu kostrbatý, ale dozvíte se z něj vše podstatné a je obdivuhodné, kolik informací se na dané stránky dokázalo vejít.

„Hrubý Jeseník: Ve vsi s mimořádně velkou návsí spatříme rozsáhlý soubor převážně roubených stavení s dřevěnými štíty, navržený na vesnickou památkovou zónu. Raritou je architektonicky pozoruhodná multifunkční věž Romanka v polích za obcí, vysoká 50 m, která je nejníže položenou rozhlednou v Čechách (205,1 m).“ (str. 17)

Knihu bych doporučila všem, kdo plánují nějaký konkrétní výlet, aby získali přehled, kam se to vlastně vydávají. Nebo je možnost dát si ji do přihrádky auta a při kratších i delších cestách ji využívat jako nápovědu, kam se zrovna podívat a co rozhodně neminout. Jsou zde tipy na výlety v Praze a okolí, ale také v Čechách a na Moravě.

TIP: Nejkrásnějším výletem autem může být i cesta na dovolenou do Francie, která se dá spojit s příjemnou prohlídkou Louvru Paříž.

Formát příručky to totiž umožňuje a snadno ho také schováte do kabelky nebo přibalíte do batohu. Závěrem nezbývá než poděkovat jak autorům, tak vydavatelům, protože tyto Rodinné toulky opravdu stojí za to.

Co navštívitDovolenáVýlety s dětmiZajímavosti