Brašov, Rumunsko – dovolená, ubytování, zajímavosti

Evropa

Brašov je jedno z nejkrásnějších měst Rumunska, které se nachází v Transylvánii, regionu, který si již dávno získal srdce cestovatelů. Nachází se v srdci Karpat a je obklopeno impozantními horami a hustými lesy, což z něj činí úžasně malebné místo k návštěvě.

Město Brašov bylo založeno v roce 1211 a od té doby je významným centrem obchodu a kultury. Nachází se zde nejstarší rumunská škola, první rumunská tiskárna a první rumunská knihovna. Nachází se zde také Černý kostel, kostel v gotickém stylu, který je největší ve východní Evropě a dodnes se používá.

Brašov

Brašov je skvělým místem pro poznávání a objevování jedinečné rumunské kultury. Město je plné nejrůznějších historických budov, památek a kostelů, což z něj činí skvělé místo pro poznávání kultury a historie Rumunska. Město je také známé svým rušným nočním životem, což z něj činí skvělé místo pro noční návštěvu.

Město je také skvělou destinací pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Je možné zde najít spoustu parků a stezek k prozkoumání, stejně jako lesů a hor, na které můžete vylézt. V letních měsících je město obzvláště krásné, protože krajina je plná divokých květin a svěže zelených kopců.

Brašov je skvělým místem k návštěvě pro každého, kdo chce poznat kulturu a historii Rumunska v krásném prostředí. Brašov vám jistě poskytne nezapomenutelné zážitky – od úchvatné krajiny až po rušný noční život.

Brašov – Rumunsko

Brašov v Rumunsku je krásné město, které má co nabídnout každému. Ať už turisté hledají odpočinek, dobrodružství v přírodě nebo kulturní zážitky, Brašov nabízí vše.

Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a relaxovat, nabízí Brašov v Rumunsku spoustu lázní a horkých pramenů. Blízkost města ke Karpatům znamená, že se zde můžou turisté věnovat i spoustě outdoorových aktivit. Pěší turistika, cykloturistika a lyžování jsou jen některé z aktivit, které si můžete v oblasti užít.

Pokud ale turisté touží po kulturním zážitku, v Brašově se nacházejí jedny z nejstarších a nejkrásnějších kostelů v Rumunsku. Černý kostel a náměstí Rady patří k nejznámějším památkám města. Návštěvníci si mohou prohlédnout také staré městské hradby a staré město, kde je k vidění tradiční rumunská architektura.

Pro milovníky dobrodružství je Brašov ideálním místem pro rafting, horolezectví a speleologii. V nedalekých lesích se také skvěle kempuje a v okolí je spousta pstruhových potoků a jezer, kde se dá rybařit.

Počasí Brašov

Náměstí je známě také pro krásné vánoční trhy.

Rumunský Brašov se nachází v srdci horské oblasti a má mírné kontinentální klima. Jaké je ale v Brašově počasí?

Léta jsou teplá a vlhká, teploty se pohybují od 19 do 25 stupňů Celsia. Zimy jsou chladné a zasněžené, teploty se pohybují od -3 do -7 stupňů Celsia.

Srážky jsou mírné, v průměru 600 až 800 mm ročně, a sněhové srážky jsou vydatné, v průměru 30 až 50 cm ročně.

Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Brašova je jaro a podzim, kdy je zde mírné a příjemné počasí. Průměrná teplota na jaře je 8 až 15 stupňů Celsia. Podzim přináší nižší teploty, které se pohybují od 3 do 8 stupňů Celsia.

Město Brašov je obklopeno prstencem hor, takže je náchylné k silným větrům a bouřím. Silný vítr, zejména ze severu a severozápadu, může způsobit značné škody.

Počasí Brašova je občas velmi nevyzpytatelné. Město je totiž také známé častými mlhavými dny, zejména v ranních hodinách. Mlha se obvykle rozptýlí do poledne, ale může přetrvávat i celý den.

V zimě může město postihnout intenzivní ochlazení, kdy teploty klesají pod -15 stupňů Celsia. Během těchto mrazů může hustě sněžit a město může být zasypáno sněhovou pokrývkou.

Stručně řečeno, Brašov se těší mírnému kontinentálnímu klimatu s mírnými teplotami a častými mlhavými dny. Je náchylný k silným větrům a bouřím a v zimě k intenzivním mrazům. Pokud se návštěvníci chystají město navštívit, měli by si počasí náležitě naplánovat.

Ubytování Brašov

Rumunský Brašov je nádherné město plné historie, kultury a outdoorových aktivit. Jaké nabízí Brašov ubytování? Od luxusních hotelů až po levné hostely – každý si zde najde něco pro sebe.

Pokud návštěvníci hledají luxusní ubytování, skvělou volbou je Grand Hotel Kronwell. Nachází se v centru města a nabízí řadu špičkových služeb, jako jsou lázně, fitness centrum a vynikající restaurace. Grand Hotel Kronwell má také dobře vybavené konferenční centrum, takže je ideální volbou pro obchodní cestující.

Pokud ale dávají přednost cenově výhodnější variantě, je skvělou volbou hostel La Maison. Nachází se ve starém městě, v blízkosti hlavních městských atrakcí. Hostel nabízí různé typy pokojů, od společných až po soukromé. Součástí hostelu je také bar a restaurace a velký společenský prostor s kulečníkem a televizí.

Pro ty, kteří hledají něco jedinečnějšího, je Hostel & Bar Bistro skvělou volbou. Nachází se v historické budově a nabízí různé pokoje, od kolejí až po soukromé pokoje. Součástí hostelu je také bar a restaurace a terasa s krásným výhledem na město.

Pro ty, kteří hledají něco více v přírodě, je ideální volbou kemp Poiana Brasov. Nachází se v nedalekém lese a nabízí různé možnosti kempování, od stanových míst až po chatky. V kempu je také restaurace a bar a je skvělým místem pro poznávání okolí.

Ať už turisté hledají luxusní nebo levné ubytování, Brašov je místo, kde si každý najde to své. Od Grand Hotelu Kronwell až po kemp Poiana Brasov – každý typ cestovatele si zde najde to své. Tak neváhejte a přijeďte prozkoumat toto krásné město!

Zajímavosti ve městě Brašov

Brašov v Rumunsku je úžasné místo plné historie, kultury a krásy. Není divu, že Brašov je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Rumunsku – od úchvatné architektury až po rušný noční život. Jaké jsou zajímavosti ve městě Brašov?

Město Brašov bylo založeno Sasy v roce 1211 a od té doby je významným obchodním centrem Rumunska. Ve městě se nachází několik působivých památek, včetně Černého kostela, který je největším gotickým kostelem v Rumunsku, a náměstí Rady, na kterém se kdysi nacházelo politické a správní centrum města.

V Brašově se nachází také světoznámý hrad Bran, známý také jako Drákulův hrad. Hrad je oblíbenou turistickou atrakcí a v průběhu let se objevil v mnoha filmech a televizních pořadech.

Známý Drákulův hrad je zahalen mnoha legendami.

Město je také proslulé vynikajícím jídlem a pitím. Ve městě jsou oblíbená tradiční rumunská jídla jako sarmale (plněné zelné závitky) a mamaliguta (kaše z kukuřičné mouky). Brašov je také známý svým řemeslným pivem a po celém městě se nachází mnoho minipivovarů.

Mezi další zajímavosti ve městě Brašov patří také fakt, že město je také domovem jednoho z nejlepších lyžařských středisek v Rumunsku. Město se nachází v Karpatech, což z něj činí skvělé místo pro sjezdovky. V oblasti se nachází několik lyžařských středisek, včetně oblíbeného Poiana Brasov.

V Brašově se také nachází jedinečná divoká příroda. Žije zde největší světová populace medvědů hnědých, kterých zde žije odhadem dva tisíce. Ve městě žije také největší světová populace divokých koček, včetně rysů a divokých koček.

Brašov je krásné historické město plné kultury a dobrodružství. Od neuvěřitelné architektury až po vynikající jídlo a nápoje je skvělým místem k návštěvě. Ať už turisté hledají odpočinkovou dovolenou nebo dovolenou v horách plnou dobrodružství, v Brašově ji najdou.

Hrad Brašov

Brašovský hrad je historický hrad ve městě Brašov v Rumunsku. Nachází se v centru města, ve starém městě, a je jednou z nejvýznamnějších památek v oblasti. Hrad byl původně postaven v roce 1211, ale v průběhu staletí prošel mnoha přestavbami a dostavbami.

Hrad Brašov má dlouhou a bohatou historii, neboť sloužil jako pevnost obráncům města v řadě válek. V 16. století byl brašovský hrad sídlem sedmihradských knížat a místem konání prvního sedmihradského sněmu. Na hradě byla také umístěna první tiskárna v Sedmihradsku, která byla založena v roce 1556.

Hrad Brašov je významnou turistickou atrakcí a návštěvníci si mohou prohlédnout mnoho hradních místností a věží. Hlavní věží hradu je Bílá věž, která se tyčí do výšky 22 metrů a je nejvyšším bodem ve městě. Bílá věž je od svého postavení symbolem moci a síly v regionu. Mezi další zajímavosti patří Černá věž, Hodinová věž a Velký sál.

Zámek je obklopen rozsáhlým parkem, který je známý jako Zámecký park. Park je ideálním místem pro odpočinek, protože je obklopen bujnou zelení a je posetý lavičkami, fontánami a sochami.

Brašovský hrad je symbolem dlouhé a bohaté historie města a jeho přítomnost ve městě připomíná význam jeho minulosti. Je to místo, které musí vidět každý, kdo město navštíví, a určitě se stane nezapomenutelným zážitkem.

Náměstí z ptačí perspektivy nabízí pohled také na tamní kostel.

Jaká místa dál navštívit?

Kromě sousedského Moldavska (kde stojí za návštěvu např. město Tiraspol) nebo přes Černé moře Krym, stojí za návštěvu i další místa, jejich návštěvu je možné spojit s rumunským Brašovem. Která to jsou?

  • Bukurešť

Bukurešť je hlavní město Rumunska, kterému se v minulosti přezdívalo Malá Paříž.

  • Srbsko

Srbsko nabízí nejen historické centrum svého hlavního města ale také zajímavé pevnosti nebo nezapomenutelné gastronomické zážitky.

  • Bulharsko

Zlaté písky nebo také Slunečné pobřeží jsou turisty oblíbená místa v Bulharsku. Kromě toho ale nabízí země daleko víc, například pohádkový zámek nebo také řadu kostelů.

  • Koločava

Nejen milovníci literatury by měli navštívit rodiště Nikoly Šuhaje Loupežníka, tedy město Koločava, které svým návštěvníkům nabízí několik muzeí ale i kulturní využití v podobě folklorních festivalů.

Co navštívitDovolenáZajímavosti