Nigérie – informace, hlavní město, zajímavosti 

Afrika

Mnoho lidí při plánování zábavné exotické dovolené sotva pomyslí na Afriku. Na tomto kontinentu se však nachází několik opravdu zajímavých a zábavných přírodních rezervací. Dovolená v Nigérii se stane opravdu zážitkem, který stojí za to si zopakovat. Jaké je hlavní město Nigérie, co v Nigérii podniknout a jak se na cestu do Nigérie vybavit?

Podél mořského pobřeží od Lagosu až po Port Harcourt se nacházejí přírodní pláže. Ve vnitrozemí se po celé zemi nachází mnoho jedinečných kopců, vodopádů, pramenů, jeskyní, jezer, z nichž mnohé jsou dnes plně rozvinuty pro potěšení a zábavu turistů. 

Níže je několik míst, na která je možné se podívat, pokud se turisté rozhodnou Nigérii navštívit na dovolené. 

Lagos – Nigérie 

Lagos, který je považován za rušné srdce Nigérie, je zastávkou začínajících módních návrhářů a kreativců. Zdá se, že chaos je životním motorem tohoto města, které žije z eklektického mixu umění, hudby a kultury. Ať už se jedná o pracovní nebo cestovní cesty, zde je několik důvodů, proč by se Nigérie měla stát příští destinací milovníků umění.

Módní scéna

Nigerijský módní průmysl vzkvétá díky jedinečnému spojení vysoké módy a modernizace tradičních afrických textilií, které vyprávějí příběh, jenž oslovuje globální publikum. Působí rozmarně, ale přitom uceleně a jsou závanem čerstvého vzduchu ve světě, kterému dominují domácí značky. Byť se jedná o trochu jiný styl módy než je například v Paříži ve Francii, najde si své příznivce.

Vysoce postavení zákazníci svědčí o úspěchu každého návrháře a nigerijští návrháři zde nezaostávají. Značka Maki Oh, dítě návrhářky Amaky Osakwe, oblékala svými pokrokovými a elegantními kousky první dámu Michelle Obamovou

Hudba

Kromě módy není Lagosu cizí ani hudební scéna. Toto vzkvétající město podporuje energii, která se zdá být pro hudební tvůrce stále aktuální. Když se turisté prochází ulicemi Lagosu, nezřídka je ohromí rytmy domácí hudby Gqom, které se odrážejí od zdí. 

Muzea umění

Kromě uměleckých galerií se mohou návštěvníci kochat množstvím muzeí, která Lagos nabízí. Muzeum Jaeke House, které se pyšní koloniálními památkami, a muzeum Kalakuta umožní nahlédnout do historie Nigérie a známých osobností společnosti, jako je hudebník a bojovník za lidská práva Fela Anikulapo Kuti. Každé muzeum překypuje uměleckými instalacemi, relikviemi i archeologickými nálezy.

Maškaráda Eyo

Lagos každoročně ožívá, když město propuká v kostýmovaný chaos. „Eyo“ označuje maškary, které se během festivalu konají. Kostým Eyo se skládá z dvoudílného dlouhého bílého splývavého roucha a akete (klobouku) v barvách královské rodiny. 

Lidé tento festival uctívají v souvislosti s odchodem krále nebo jeho inaugurací. Maškary, které se během festivalu promenádují, představují duchy předků. Tento strhující zážitek je pastvou pro oči a zaručeným způsobem, jak proniknout hluboko do nitra nigerijských zvyků. 

Abuja – hlavní město Nigérie

Abuja je hlavním městem Nigérie. Abuja nabízí nepřeberné množství zajímavostí a neprobádaných klenotů, od pěších túr po kopcích až po poznávání kultury, umění a keramiky. 

Stejně jako do Lagosu, i do Abuji v Nigérii je třeba mít cestovní pas a vízum, pokud člověk nepochází ze západní Afriky. Pronajmout si auto je nutností. Město je velké a v porovnání s Lagosem je zde minimální provoz. Auto je možné si buď pronajmout, nebo využít spolujízdy, jako je Bolt, Uber nebo exkluzivní společnost jako Alita. 

Na cestu do Nigérie je kromě mezinárodního cestovního pasu potřeba i získat vízum.

Co dělat v hlavním městě Abuja – zajímavosti Nigérie

Hrnčířství v Bwari je skvělý způsob, jak začít výlet. Hrnčířství Bwari je kombinací historie, kultury a umění. Zážitek z hrnčířství člověku umožní vytvořit si své umění s přístupem zkušených hrnčířů, kteří jsou připraveni naučit je techniku a povědět jim více o tom, odkud toto umění pochází, a to v jakémkoliv ročním období. Může to být tedy zaručený podzimní výlet

Objevování Abuji, Nigérie

Objevování Usmanovy přehrady a krásných kopců s Naija Adventurers je zážitkem. Krása přehrady Usman Dam vyrazí dech kdejakému turistovi, když se konečně dostane na vrchol kopce. 

Výšlap přes trochu záludnou stezku není tak náročný a výhled, když se člověk dostane až na vrchol, je fascinující a stojí za každý učiněný krok. Kvůli bezpečnosti v této oblasti se doporučuje pronajmout si průvodce.

Nakupování v Abuja Arts & Crafts Village 

Ve vesnici Abuja Arts & Craft Village se výprava turistů vydá na cestu s chatrčemi se slaměnou střechou a kulatými stěnami z červených cihel a dostanou se k nejrůznějším ručně vyráběným dřevěným a bronzovým sochám, vycpaným divokým zvířatům a korálkovým a pleteným šperkům a adire módním kouskům, které s největší pravděpodobností nikde na světě nejsou. To je jedna ze zajímavostí Nigérie.

Pokud člověk hledá jedinečné nápady na dárky, toto je jedno z míst, které nesmí turisté vynechat. 

Jezero Jabi

Jezerní park je otevřený prostor asi 10 minut od centra města a nabízí spoustu možností k rekreaci, jako je jízda na kole a koloběžkách, plavba lodí, jízda na koni, hry a spousta pouličního jídla. 

Je to dobré místo k odpočinku. Nachází se také v blízkosti nákupního centra Jabi Lake Mall, kde jsou některé značky z vyšších tříd a kde si člověk může na poslední chvíli nakoupit.

Wellness centrum Nisa

Den péče o sebe a plavání ve wellness centru Nisa. Po prozkoumání Abuji a prohlídce města je potřeba odpočinkový den, aby se člověk zotavil a připravil se na další kroky své cesty, a wellness centrum Nisa je pro to jako stvořené. Tento zážitek zahrnuje přístup na fitness a wellness lekce, krásná jídla a pochoutky v krásné krajině a přístup do jejich nádherného střešního bazénu. 

Obudu – Nigérie 

Bez ohledu na to, kolik lidí se do tohoto exkluzivního letoviska sjíždí, nikdy neztrácí svůj lesk. Ranč Obudu je vhodným místem pro milovníky přírody – ekoturisty, pozorovatele ptáků a pěší turisty. Po náročném celodenním putování po horách a lesích se návštěvníci mohou uložit do pohodlného moderního ubytování.

Strava je vynikající a zábava pestrá. Hostům je k dispozici aquapark s bazénem a tobogánem. Je zde možnost jízdy na koni, golfové hřiště a noční táboráky. To ocení zejména rodiny s dětmi, kteří si tuto zábavu zaručeně užijí. 

Rezervace Yankari

Tato rezervace je domovem více než 50 druhů divokých zvířat, včetně paviánů, slonů, hrochů a různých druhů ptáků a ryb. Nacházejí se zde přírodní výtvory, jako jsou Marshallovy jeskynní systémy a prameny Wikki, které poskytují návštěvníkům chladné a čisté přírodní koupaliště. 

V parku Yankari se nachází několik archeologických rezervací včetně systému studní Dukkey a železářských hutí Ampara a Shanshau a šachet pecí starých mnoho století.

Yankari poskytuje návštěvníkům řadu ubytovacích kapacit a zařízení, od hostelů pro mládež a levné cestovatele až po chaty s vnitřním i venkovním sportovním zázemím a konferenčním sálem.

Národní park Okomu – zajímavosti Nigérie

Tento park je největším ze zbývajících neporušených deštných pralesů v Nigérii. Žije zde více než 150 druhů ptáků a 33 druhů savců, včetně pralesních slonů a nigerijské opice bělohrdlé.

Ekoresort Okomu, který je součástí národního parku, je oblíbeným místem piknikářů a turistů. Pro návštěvníky nabízí pohodlné klimatizované ubytování. 

V Nigérii si každý najde to své. Nabízí řadu možností, jak strávit dovolenou.

Owerri

Vesnice Oba Rigwa je místem, které musí navštívit každý, kdo hledá zábavu. Tradiční igbská pochoutka „zamiř a zabij“ se sem dostala na jinou úroveň a k vidění je zde větší množství mořských plodů a zvěřiny.

Nezbytné věci do zavazadla do Nigérie

Je důležité se na cestu do Nigérie řádně připravit, aby člověk nebyl žádnou situací, která nastane, překvapený. 

Denní zavazadlo

Na jednodenní výlety, prohlídky památek a výlety si s sebou turisté nosí denní batoh. Pokud neplánují podnikat dlouhé túry, vystačí si s batohem o objemu 20-25 l., do kterého se vejde vše podstatné jako svačina, voda, ručník na ruce, oblečení na převlečení, fotoaparát.

Izolovaná láhev na vodu

Izolované láhve na vodu jsou kromě toho, že jsou skvělé pro životní prostředí, nezbytností pro každodenní použití v Nigérii, protože udržují vodu studenou po celý den. Ideální je vložit vodu v izolované lahvi do mrazáku na několik hodin.

V Nigérii se nedoporučuje pít vodu přímo z kohoutku. Zakoupit si láhve vody může být otrava, ale je to bezpečnější než onemocnět tyfem nebo nějakou strašnou nemocí z pití špatné vody. 

Sluneční brýle a klobouk

Je lepší si s sebou přibalit více slunečních brýlí než pouze jedny. Sluneční brýle se dají snadno koupit i u pouličních prodavačů, ale kvalita, kterou člověk dostane, většinou nestojí za to. Nezbytný je také klobouk nebo kšiltovka.

Svítilny nebo čelovky

Napájení zde není stále spolehlivé, což není žádnou zajímavostí Nigérie, a proto je důležité mít s sebou svítilnu, která není mobilním telefonem. V závislosti na výběru ubytování je nutné počítat s tím, že se během cesty mohou cestovatelé setkat s problémy s napájením. V menší míře se s nimi setkávají i hotely.

Z bezpečnostních důvodů se doporučuje vyhnout nočním procházkám. Pokud však člověk musí, měl by mít u sebe baterku, protože osvětlené chodníky nejsou běžnou záležitostí a ulice nejsou obvykle dobře osvětlené nebo v některých oblastech dokonce neosvětlené.

Bateriový balíček

Jak už bylo zmíněno, v Nigérii není spolehlivá elektřina, takže powerbanky jsou naprosto nezbytné. Nejlepší je mít powerbanku, která umožní 4 plná nabití telefonu. Doporučuje se si s sebou také vzít náhradní nabíjecí kabely.

Zde je několik dalších položek, které se budou hodit:

  • kompaktní lékárnička
  • voděodolné sáčky na ochranu elektroniky
  • opakovaně použitelné látkové sáčky na potraviny
  • prášky na spaní pro všechny případy
  • špunty do uší, hluk z generátorů a troubení aut mohou v noci ztížit spánek

Kromě toho je třeba myslet i na základní vybavení, které by měl mít s sebou každý cestovatel do Nigérie. Vedle platného mezinárodního pasu je dobré mít po ruce 2 fotokopie pasu kvůli bezpečnosti. Do Nigérie je také potřeba získat vízum.

Kreditní karty v této zemi nemusí fungovat, a tak je nutné mít u sebe větší obnos financí než při cestování po Evropě nebo Americe. Mimo to si musí každý cestovatel sjednat cestovní pojištění do zahraničí.

Co si naopak nebrat do Nigérie

Draze vypadající doplňky, např. kabelky, boty a šperky. Turisté musí být co nejméně nápadní, aby se vyhnuli nežádoucí pozornosti.

Ani boty do deště nejsou nutné. Zabírají spoustu místa a opravdu nejsou potřeba. Totéž platí pro turistické boty.

Co navštívitInformaceZajímavosti