Norimberk – zoo, aquapark, památky, zajímavosti a trhy

Evropa

Norimberk je historické město ležící v severní části Bavorska v Německu. Je známý svou krásnou středověkou architekturou, živou kulturou a bohatou historií. Co navštívit v Norimberku? Jak vypadají vánoční trhy v Norimberku?


Obsah článku

 • Proč navštívit Norimberk – nákupy, jídlo, historie
 • Ubytování Norimberk – tipy na nejhezčí hotely a penziony
 • Památky Norimberk – Staré město, hrad, Frauenkirche a další
 • Letiště Norimberk – kde leží a jak se na něj dostat
 • Zoo a delfinárium Norimberk – co nabízí tato vyhledávaná atrakce
 • Výstava Norimberk – co najít v jednom z největších výstavních areálů na světě
 • Aquapark Norimberk – kde se nachází a na co se těšit
 • Primark Norimberk – co tu nakoupit
 • Vánoční trhy a advent v Norimberku – kdy se konají a čím vynikají
 • Zajímavosti o Norimberku – největší zajímavosti z minulosti města
 • Počasí Norimberk – nejlepší doba na návštěvu města

Navštívit Norimberk je zážitek, který zaručuje spojení s bohatou historií, živou kulturou a malebnou atmosférou. Toto německé město, ležící v Bavorsku, je plné fascinujících památek, událostí a aktivit, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Norimberk je moderní město, které má co nabídnout. Nachází se zde řada muzeí a historických památek, včetně shromaždiště nacistické strany, dokumentačního centra a císařského hradu. Staré centrum Norimberku je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO stejně jako Lednicko-valtický areál v ČR a je plné klikatých dlážděných uliček, vysokých kostelů a staletých budov.

Co kromě aquaparku Norimberk přitahuje návštěvníky z celého světa?

Proč navštívit Norimberk

Norimberk je bohatý na historické památky, které poskytují pohled do minulosti tohoto významného města. Mezi nejvýznamnější památky patří Norimberský hrad, gotický kostel Sebalduskirche nebo gotický kostel Frauenkirche.

Norimberk je také známý svým vynikajícím jídlem. Základem zdejší kuchyně jsou tradiční německé recepty, například klobásy a řízky. Dobré klobásy je tak možné ochutnat i zde, nikoliv jen na vánočních trzích v Berlíně nebo Vídni. Město se může pochlubit také řadou restaurací, kaváren a barů, které návštěvníkům nabízejí širokou škálu možností stravování.

Pro ty, kteří hledají aktivnější zážitky, nabízí Norimberk další aktivity. Ve městě se nachází rozsáhlá zoologická a botanická zahrada a také velké množství parků a rekreačních oblastí. Ve městě působí také sportovní týmy, včetně fotbalového, házenkářského a hokejového.

Norimberk se nachází v blízkosti dalších zajímavých destinací v Bavorsku, jako jsou města Rothenburg ob der Tauber, Bamberg a Würzburg, stejně jako německý Fichtelgebirge a Franské Alpy, což z něj činí ideální výchozí bod pro objevování regionu.

Mnoho českých návštěvníků jezdilo do Norimberku kvůli nakupování zejména v obchodním řetězci Norimberk Primark. Od té doby, co je Primark i Česku, není nutné do Norimberk Primark jezdit. Přesto je možné si nakupování v Norimberku dosyta užít.

Ubytování – Norimberk

Norimberk, historické město v Německu, nabízí širokou škálu ubytování pro různé typy cestovatelů. Zde jsou některé z hotelů, které mohou poskytnout příjemný pobyt:

Le Méridien Grand Nuremberg

 • Tento hotel s nádechem elegance nabízí luxusní ubytování s výhledem na historické pamětihodnosti města.

Astoria Apartments

 • S plně vybavenými apartmány v centru města poskytuje Astoria Apartments flexibilní a pohodlné ubytování.

Restaurant Steichele

 • Hotel Restaurant Steichele, s tradiční atmosférou, přináší klidný pobyt v blízkosti hlavních turistických atrakcí.

Derag Livinghotel Nürnberg

 • Tento moderní hotel nabízí pohodlné a elegantní ubytování, ideální pro ty, kteří hledají kombinaci luxusu a moderního designu.

StayStay Capsule Hostel Nürnberg

 • Pro cestovatele s omezeným rozpočtem nabízí StayStay Capsule Hostel nejen cenově dostupné, ale i unikátní ubytování ve formě kapslových pokojů.

Norimberk poskytuje širokou paletu ubytovacích možností, ať už člověk touží po luxusu, flexibilitě apartmánů, tradiční atmosféře nebo cenově dostupném hostelu.

Norimberk – památky

Norimberk v Německu je město plné historie, krásy a kultury. Ať už sem zavítáte pracovně nebo za zábavou, každý si zde najde něco pro sebe. Jaké jsou památky v Norimberku?

 1. Norimberský hrad, který se nachází přímo v centru města, je jednou z nejznámějších památek města. Pochází z 11. století a sloužil jako královské sídlo a pevnost. Dnes si návštěvníci mohou prohlédnout jeho četné věže, nádvoří a zahrady.
 2. Staré město – staré město je plné historických budov, úzkých uliček a dlážděných uliček. Lze zde prozkoumat minulost města, navštívit staré kostely a obdivovat krásnou architekturu.
 3. Shromaždiště nacistické strany – v Norimberku je jednou z nejpozoruhodnějších atrakcí shromaždiště nacistické strany. Na tomto místě se ve 30. a 40. letech 20. století konaly každoroční sjezdy nacistické strany. Dnes je možné si areál prohlédnout a dozvědět se více o temné historii nacistického režimu.
 4. Norimberský císařský hrad – známý také jako Norimberský hrad, je ohromující památkou postavenou ve 13. století. Je zde hradní opevnění, nádvoří a věž.
 5. Další památkou v Norimberku je Germanisches Nationalmuseum – je to jedno z největších muzeí v Německu. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout kulturní a historické dědictví města, stejně jako umění, vědu a techniku.
 6. Frauenkirche – je gotický kostel ze 14. století, který se nachází ve starém městě.
 7. Norimberské muzeum hraček – je skvělým místem k prohlídce pro dospělé i děti. Člověk se zde může seznámit s historií hraček a obdivovat řadu historických i moderních hraček.
 8. Dům Albrechta Dürera – Albrecht Dürer je jedním z nejslavnějších malířů na světě. Je zde k prohlédnutí jeho bývalý dům a prozkoumat jeho umělecký ateliér, kde namaloval některá ze svých nejslavnějších děl.

Norimberk je město plné fascinujících památek a zajímavostí. Ať už se zajímáte o historii, kulturu nebo umění, v Norimberku si každý najde to své.

Norimberk – mapa

Norimberk se na mapě nachází na břehu řeky Pegnitz a má za sebou dlouhou a fascinující minulost. Od svého založení v roce 1050, přes vzestup jako jednoho z nejvýznamnějších měst Svaté říše římské až po konečný úpadek a zkázu za druhé světové války, je Norimberk městem s jedinečným příběhem.

Zájemci o poznání minulosti Norimberku se mohou těšit na řadu historických památek na mapě Norimberku. Shromaždiště nacistické strany, které se nachází na okraji města, využívali Hitler a nacisté k pořádání svých masových shromáždění a propagandistických akcí. Ve městě se nachází také Dokumentační centrum, které poskytuje podrobný pohled na historii města během druhé světové války.

Letiště Norimberk

Letiště Norimberk se nachází v severní části německého Bavorska a je druhým nejrušnějším letištěm v regionu. Je hlavním uzlem pro mezinárodní i vnitrostátní lety a létá sem řada leteckých společností včetně Lufthansy, Austrian Airlines a Air France. Letiště má dobré spojení s centrem města, což usnadňuje cestování na letiště i z něj.

Letiště v Norimberku je dobře vybaveno, včetně řady restaurací, kaváren, obchodů a bezcelních prodejen. Uvnitř letištního terminálu se nachází také hotel a pro ty, kteří si chtějí prohlédnout město, jsou k dispozici půjčovny aut.

Letiště v Norimberku má dva terminály, Terminál 1 a Terminál 2. Terminál 1 slouží pro vnitrostátní a mezinárodní lety, zatímco terminál 2 pouze pro vnitrostátní lety. Odbavovací přepážky se otevírají dvě hodiny před odletem a některé letecké společnosti nabízejí odbavení online.

Letiště nabízí také širokou škálu možností pozemní dopravy, včetně taxíků, autobusů a vlaků. Taxíky najdete před příletovou halou a autobusy odjíždějí z autobusového nádraží umístěného před budovou terminálu. Přímo pod letištěm se nachází také vlakové nádraží, odkud se cestující mohou dopravit do centra města vlakem S-Bahn.

Zoo a delfinárium Norimberk

Zoo a delfinárium v Norimberku je oblíbenou atrakcí v bavorském městě Norimberk. Zoo a delfinárium Norimberk se nachází v centru města a je domovem nejrůznějších zvířat, ptáků, plazů a obojživelníků. Návštěvníci si mohou prohlédnout zoo Norimberk a přiblížit se k některým zvířatům, včetně tygrů, zeber a žiraf.

Součástí zoo Norimberk je také velké akvárium, kde mohou návštěvníci pozorovat ryby a další vodní živočichy v jejich přirozeném prostředí.

Největší atrakcí parku je delfinárium v Norimberku. Zde mohou návštěvníci sledovat delfíny a tuleně, kteří předvádějí velkolepá představení ve svém podvodním divadle. Představení v delfináriu Norimberk jsou interaktivní a delfíni často předvádějí triky a komunikují s diváky.

Zoo nabízí také vzdělávací programy pro děti, včetně naučných přednášek a prohlídek s průvodcem. Tyto programy jsou navrženy tak, aby se děti zábavnou a poutavou formou dozvěděly něco o zvířatech a životním prostředí.

Norimberská zoologická zahrada a delfinárium Norimberk je skvělým místem pro strávení dne s rodinou. Díky rozmanitosti zvířat, vzdělávacím programům a velkolepým představením je cílem, který musí navštívit každý návštěvník města.

Součástí zoo Norimberk je také velké akvárium, kde mohou návštěvníci pozorovat ryby a další vodní živočichy v jejich přirozeném prostředí.

Výstava – Norimberk

Výstava Norimberk je mezinárodní veletrh a kongresové centrum v Německu. Je jedním z největších výstavních areálů na světě a pořádá akce již od roku 1908. Na tomto místě se konalo nespočet výstav, konferencí, setkání a veletrhů. Je také oblíbeným turistickým cílem, protože návštěvníci si mohou prohlédnout mnoho galerií a muzeí nebo navštívit představení a koncerty.

Výstaviště se rozkládá na ploše přibližně 250 000 metrů čtverečních a nabízí více než 70 hal a pavilonů. Je to komplexní místo pro všechny druhy akcí a aktivit, od veletrhů a konferencí až po koncerty a živá vystoupení. Poskytuje také ideální prostředí pro navazování kontaktů, protože přitahuje mezinárodní publikum z celého světa.

Je zde pestrá nabídka výstav od spotřebního zboží a elektroniky až po lékařské a průmyslové výrobky. Kromě toho se zde konají četné semináře, workshopy a konference a také speciální akce, jako jsou obchodní obědy a večeře. Návštěvníci mohou také využít četné restaurace, bary a kavárny a možnosti nakupování.

Výstava Norimberk je ideálním místem pro podnikání, volný čas i zábavu. Díky rozmanité nabídce akcí a aktivit jistě potěší každého návštěvníka. Ať už hledáte obchodní příležitosti, místo k odpočinku nebo vzrušující noční zábavu, Exhibition Norimberk je tím pravým místem.

Norimberk Aquapark

V Norimberku se nachází jeden z nejzajímavějších a nejzábavnějších aquaparků v Německu. Aquapark Norimberk je vodní park, který se nachází v centru města. Nabízí řadu vzrušujících atrakcí a aktivit, takže je ideálním místem pro rodinnou zábavu.

V parku si každý najde něco pro sebe, od vysokorychlostních tobogánů až po relaxační línou řeku. Hledači dobrodružství se mohou vydat na divoké tobogány, zatímco ti, kteří hledají klidnější zážitky, si mohou užít vyhřívaný bazén nebo saunu. Nechybí ani spousta aktivit pro ty nejmenší, například dětský bazén a stroj na vlny.

Aquapark Norimberk nabízí také řadu dalších atrakcí a aktivit. Návštěvníci mohou zkusit štěstí na minigolfovém hřišti nebo se projet na obří houpačce. V areálu se nachází také spousta obchodů a restaurací a také kino, což z něj činí ideální místo pro strávení dne.

Pokud tedy hledáte zábavu a vzrušující den, Norimberk Aquapark je tím pravým místem. Se svými vzrušujícími atrakcemi a aktivitami jistě poskytne nezapomenutelný zážitek pro všechny.

Norimberk Primark

Norimberk je skvělým místem k poznávání a objevování od živé kultury a působivé historie až po úchvatnou architekturu. Jednou z velkých atrakcí města je Primark v Norimberku, který se nachází v centru Norimberku.

Primark je oblíbená britská módní značka, která si získává stále větší oblibu v celé Evropě. Norimberská prodejna je součástí mezinárodního řetězce a nabízí zajímavý sortiment módního zboží od oblečení až po doplňky za bezkonkurenční ceny. Obchod je přehledný a snadno v něm najdete veškeré potřebné zboží, takže nakupování zde je příjemným zážitkem.

Při návštěvě Primarku v Norimberku najdete široký výběr zboží, který uspokojí všechny chutě a rozpočty. Ať už hledáte něco elegantního a stylového, nebo něco ležérnějšího, najdete zde něco, co bude vyhovovat potřebám. Obchod je rozdělen podle typu zboží, takže snadno najdete to, co hledáte.

Primark v Norimberku je skvělým místem pro nákup módního zboží za přijatelné ceny. Díky širokému výběru zboží a ochotnému personálu si můžete být jisti, že zde najdete něco, co se člověku bude líbit. Ať už město navštívíte za zábavou nebo pracovně, Primark v Norimberku je skvělým místem, kde najdete perfektní kousky do svého šatníku.

Norimberk – vánoční trhy

Norimberk vánoční trh je ve městě Norimberk nesmírně oblíbenou akcí a je snadné pochopit proč. Trh je plný sváteční nálady a je plný tradičních stánků nabízejících tradiční německé vánoční předměty a lahodné dobroty.

Vánoční trhy v Norimberku se koná v centru města na náměstí Haupmarkt a rozkládá se v několika blocích. Při procházce trhem obklopí sladká vůně perníčků a pohled na stovky stánků s ručně vyráběnými ozdobami a svátečními pochoutkami, jako jsou pečené kaštany a horké svařené víno.

Vánoční trhy v Norimberku

Vánoční trhy v Norimberku fungují již více než 400 let a jsou jedním z nejstarších a nejoblíbenějších vánočních trhů v Německu. Je to skvělé místo, kde si můžete pořídit jedinečné dárky nebo si prostě jen užít sváteční atmosféru. V nabídce je velký výběr zboží, od tradičních německých ozdob až po moderní dekorace a ručně vyráběná řemesla. Nechybí ani spousta lahodných dobrot, včetně čerstvě upečeného pečiva, pražených mandlí a klobás.

Vánoční trhy v Norimberku jsou skvělým způsobem, jak se naladit na sváteční atmosféru a zažít jedinečnou atmosféru města. Ať už hledáte jedinečné dárky, nebo jen chcete nasát atmosféru, norimberský vánoční trh se jistě stane vrcholem výletu.

Advent v Norimberku

Advent v Norimberku je výjimečné roční období, které se slaví jedinečnými tradicemi a slavnostmi. Místní obyvatelé i návštěvníci se každoročně sjíždějí do města, aby prožili svátky v celé jejich kráse.

Slavnosti začínají v polovině listopadu oblíbeným vánočním trhem na hlavním náměstí města. Prodejci zde nabízejí nejrůznější zboží od tradičních německých jídel a nápojů až po suvenýry a dekorace. Právě zde mohou návštěvníci najít proslulý norimberský Lebkuchen, druh perníku, který se ve městě vyrábí již od středověku.

S postupujícími svátky se po celém městě objevuje stále více vánočních ozdob. Ulice jsou lemovány třpytivými světly, výlohy obchodů zdobí sváteční výlohy a na hlavním náměstí stojí obří vánoční strom. Tyto expozice připravují půdu pro velký den, kdy se celé město shromáždí na náměstí, aby zazpívalo vánoční koledy a rozsvítilo strom.

Slavnostní atmosféra pokračuje po celý prosinec dalšími trhy, koncerty a představeními v městských kostelech a na dalších veřejných prostranstvích. Všechny tyto akce pomáhají vytvářet kouzelnou atmosféru, kterou si mohou užít lidé všech věkových kategorií a vzdělání.

Advent v Norimberku je skutečně výjimečným obdobím roku. Od vánočních trhů až po koledování na náměstí se jedná o jedinečný zážitek, který si návštěvníci budou navždy pamatovat. Nezapomeňte si naplánovat návštěvu tohoto kouzelného města v týdnech před Vánocemi, abyste si ze svátků odnesli co nejvíce zážitků.

Kdo si chce užít vánoční atmosféru, může zajet i do nedalekého města Rothenburg, jehož adventní trhy jsou vyhlášené po celém Německu.

Norimberk – zajímavosti

Norimberk je město v Bavorsku v Německu, které má bohatou historii sahající až do středověku. Je oblíbenou turistickou destinací, která je známá svou jedinečnou architekturou, živou kulturou a rušným nočním životem. Jaké jsou zajímavosti Norimberku?

Norimberk byl kdysi neoficiálním hlavním městem Svaté říše římské. Sídlil zde císařský sněm, na němž se scházeli zástupci jednotlivých států říše.

Další zajímavostí Norimberku je, že se zde nacházejí jedny z nejzachovalejších středověkých hradeb a věží v Evropě. Obranné hradby města, které pocházejí z 12. století, byly obnoveny a jsou přístupné veřejnosti.

Norimberk je rodištěm slavných vánočních trhů. Trh se koná každoročně od roku 1628 a dnes patří k největším trhům v Evropě.

Norimberk je domovem nejznámějších německých uměleckých galerií, včetně Domu Albrechta Dürera a Germanisches Nationalmuseum. Albrecht Dürer např. namaloval obraz Karla Velikého vládnoucího z města Cáchy.

Norimberk byl jedním z nejdůležitějších měst Svaté říše římské a konalo se zde mnoho významných císařských diet a sněmů.

To je jen několik zajímavostí o Norimberku. Je toho mnohem více, co lze o tomto městě prozkoumat a dozvědět se, tak proč ho nenavštívit a nezažít na vlastní kůži.

Počasí v Norimberku

Jaké je počasí v Norimberku? V Norimberku se střídají čtyři roční období s teplými léty a chladnými zimami. V létě se teploty obvykle pohybují od vysokých desítek do nízkých dvacítek stupňů Celsia. To je nejlepší roční období pro návštěvu Norimberku a užívání si venkovních atrakcí města, jako jsou parky, zahrady a jezera.

Na podzim začínají teploty klesat a dny se zkracují. Průměrná teplota na podzim se pohybuje kolem 10-15 stupňů Celsia a v noci může být chladno. Je to skvělá doba pro prohlídku městských muzeí a galerií i mnoha venkovních atrakcí.

Jaké je počasí v Norimberku v zimě? Zima přináší Norimberku sníh a nízké teploty. Průměrné teploty se pohybují od -2 do 2 stupňů Celsia a sněžení je běžné. Toto roční období je ideální pro prohlídku vánočních trhů ve městě, zimní sporty nebo lyžařské výlety do okolních středisek.

Jaro přináší Norimberku vyšší teploty a delší dny. Průměrné teploty se pohybují v rozmezí 8-14 stupňů Celsia a obvykle je zde dostatek slunečního svitu. Je to skvělé období pro prohlídku městských parků a zahrad i mnoha venkovních atrakcí.

Bez ohledu na to, v jakém ročním období plánujete Norimberk navštívit, je důležité být připraven na počasí. Na prohlídku města si přibalte vrstvy oblečení, deštník a pohodlnou obuv. S trochou plánování a přípravy můžete z cesty do Norimberku vytěžit maximum a užít si vše, co město nabízí.

DovolenáVýlety s dětmiZajímavosti