Oostende – Přímořské letovisko pro ty, kteří chtějí víc, než se jen koupat

Evropa
oostende

Když se řekne letní dovolená, téměř každému se vybaví Středomoří. Pražící slunce, davy turistů smažící se na dece a po večerech balkánská hudba. Co když chcete na léto k moři, ale jinak? Ne se grilovat mezi tisíci Čechů, ale vyzkoušet si neznámé sporty a večer popít v baru pivo? Vyrazte na západ. Zde taková letoviska najdete.

Oostende je přímořské letovisko uprostřed pobřeží Belgie. Je to jakýsi belgický Mácháč, protože coby jediné větší město v této části země je oblíbeným cílem mladých Belgičanů, Francouzů i Holanďanů. A nejen jich. Své letní sídlo tu má i hlava státu, stařičký král Albert II. Z Česka je to jednoduchá varianta dovolené v zahraničí autem.

Oostende nabízí zajímavou směsici mořského letoviska, barů a kultury. Pokud se zrovna nebudete koupat ve zdejším moři (které, ač to tak na první pohled nevypadá, je méně znečištěné než Jadran), můžete vysedávat v plážových barech a popíjet pravé belgické pivo.

Pokud se chcete vzdělat, jen několik málo desítek minut odsud leží Dunkerque, dějiště legendární letecké bitvy druhé světové války.

Příjemné jsou i výlety do rybářských vesniček po celém pobřeží, kam vás zaveze přímo z města tramvajová linka.

Velmi populární jsou i zdejší festivaly. Přes léto zde prožijete nespočet hudebních produkcí a vyvrcholením je filmový festival srovnatelný s tím v Karlových Varech.

Co je ale pro Oostende nejtypičtější, to jsou vodní sporty. Uvidíte zde vodní lyžaře, surfaře i lidi, kteří si jen tak pouští draka.

Specifickou a zde velmi oblíbenou libůstkou je kite-surfing. Je to jízda na surfu, kdy vás vleče papírový drak.

Buďte však opatrní, protože na úrazy při podobných sportech se nevztahuje cestovní pojištění. Je nezbytné zvolit cestovní pojištění s kompletním pokrytím rizik. Takové nabízí například pojišťovna Allianz Direct a to dokonce se slevou 50 %.

TIP: Vhodné cestovní pojištění dokáže ušetřit až miliony korun v případě úrazu v zahraničí. Pokryje zdravotní péči a ostatní nezbytné výdaje, to jsou důvody, proč nepodcenit cestovní pojištění.

Dovolená