Portofino, Itálie – dovolená, zajímavosti, výlet

Evropa
portofino-2

Portofino, malebné přístavní městečko ležící na italské riviéře, je jedním z nejexkluzivnějších a nejkrásnějších cestovních cílů v Ligursku. Tento malý raj na pobřeží Tyrhénského moře láká svou překrásnou přírodou, malebným přístavem, bohatou historií a luxusní atmosférou. Kde je Portofino? Jaké je počasí v Portofinu? Jaké jsou možnosti ubytování v Portofinu?


Obsah článku

 • O Portofinu – kde je Portofino a čím vyniká
 • Ubytování Portofino – tipy na luxusní hotely i levnější penziony
 • Zajímavosti Portofina – hrad, klášter, pláže a další
 • Počasí Portofino – kdy je nejlepší doba k návštěvě
 • Dovolená Portofino – proč Portofino patří mezi nejdražší letoviska Itálie?
 • Historie Portofina – stručné shrnutí historie Portofina

Romantické Portofino si získalo srdce řady Italů a také známých osobností a celebrit z celého světa. V malebném přístavu kotví jachty mocných a bohatých a známé tváře lze potkat i v úzkých uličkách v centru Portofina.

Cestovní pojištění je vhodné zařídit i pro cesty v rámci Evropské unie.
Kalkulaci cestovního pojištění do Itálie lze zjistit zde >

Atmosféru přístavní vesničky dotváří příjemné kavárny, kde se lze dozvědět různé zajímavosti z historie kávy, i módní italské butiky s modely od slavných návrhářů. Ulice Portofina jsou úzké a cesty dlážděné, jak se na Itálii sluší a patří. Večerní procházka Portofinem připomíná scény z nejlepších romantických filmů.

Kde je Portofino?

Portofino se nachází v severozápadní části Itálie, v Janovském zálivu, na pobřeží Ligurského moře. Je součástí východního kousku Italské riviéry – Riviery di Levante. Portofino patří do provincie Genova v italském regionu Ligurie.

Portofino leží asi 35 km východně od Janova na malém poloostrově Portofino, který je zároveň přírodní rezervací. Z České republiky je to do Portofina přibližně 1 000 km.

Portofino je obklopeno nádhernými kopci a modrým mořem, což ho činí ideálním místem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Procházky po pěších stezkách okolo pobřeží nabízejí úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu, zatímco plavba na lodi po Ligurském moři umožňuje objevovat nedotčené zátoky a skalnaté útesy.

Portofino je známé svou luxusní atmosférou a přitahuje bohaté návštěvníky z celého světa. Město je oblíbeným cílem pro celebrit a milovníky módy, kteří sem přicházejí hledat luxusní ubytování, vynikající gastronomii a vysokou úroveň služeb.

Tráví-li člověk dovolenou v Itálii, může také vyrazit na výlet do Bologni. Města studentů, středověkých věží a gastronomických specialit.

kde-je-portofino-2700391-4117322-9384505
Portofino je přístav v Ligurském moři. Název Portofino znamená Přístav delfínů.

Ubytování v Portofinu

Portofino, malebné přístavní město v Itálii, láká návštěvníky svou exkluzivní atmosférou a nádherným přímořským prostředím. Zde jsou některé z ubytovacích možností, které mohou poskytnout nezapomenutelný pobyt:

Casa San Giorgio Molo

 • Tato půvabná rezidence se nachází na historickém molu a nabízí svým hostům elegantní ubytování s výhledem na malebný přístav.

PortofinoVIP

 • S luxusním vybavením a výjimečnou polohou poblíž centra města přináší PortofinoVIP exkluzivní zážitek pro náročné hosty.

Agriturismo Terra Rossa Portofino

 • Toto agroturistické zařízení na úpatí kopce Portofino nabízí klidné ubytování v prostředí přírody a zemědělské krajiny.

My Love in Portofino

 • S romantickým názvem My Love in Portofino přináší toto ubytování útulné pokoje a přívětivou atmosféru, vhodnou pro páry hledající intimní prostředí.

L’Eremo – Rifugio Escursionistico nel Parco di Portofino

 • Tento útulný úkryt ve stínu Portofino nabízí ubytování přímo v srdci přírodního parku, ideální pro milovníky turistiky a klidu.

Portofino, s těmito různorodými možnostmi ubytování, poskytuje hostům šanci prožít nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších pobřežních měst na světě.

Ubytování v Portofinu za nejnižší ceny lze hledat také přes portál Airbnb. Tady je možné najít soukromé pokoje za cenu nižší než 2 000 korun.

ubytovani-portofino-5315608-1024x768-9585197
Luxusni ubytování lze sehnat v Portofinu přímo nad mořem. Oproti jiným italským destinacím jsou ceny vyšší.

Srovnejte nejlepší ceny cestovního pojištění přes portál 123ruceni.cz.

Zajímavosti Portofina

Co navštívit na severu Itálie v Portofinu? Největším lákadlem Portofina je samozřejmě moře a koupání. Samotná vesnička má ovšem také co nabídnout a stejně tak zajímavé jsou i výlety v okolí. V centru Portofina stojí dva kostely San Martino a San Giorgino.

Katolický kostel San Martino z 12. století je nepřehlédnutelný díky pruhované šedožluté fasádě. Kostel San Giorgio z poloviny 12. století údajně ukrývá ostatky sv. Jiří. Stojí na malém kopci, ze kterého je nádherný výhled na přístav.

portofino-dovolena-2033186-1024x683-6378561
Krásná panoramatická procházka vede od hradu Castello Brown k majáku Il Faro.

Nad Portofinem se tyčí hrad Castello Brown z 2. poloviny 16. století. Dříve sloužil k obraně přístavu, v 19. století se dostal do soukromého vlastnictví britského konzula. Cesta k hradu vede přes zahrady plné středozemní vegetace, při výstupu se dá krásně odpočinout na lavičkách v malebných zákoutích. Výhled od Castello Brown rozhodně stojí za trochu námahy.

V nedalekém přírodním parku lze najít různé druhy borovic, jalovec, vřes a přes 700 druhů polních květin. Do parku směřují pěšinky jak z Portofina, tak i z nedaleké rybářské vesnice Camogli, která se nachází na západní straně výběžku.

TIP: Nezapomenutelný rybářský ostrov Burano stojí za návštěvu nejen díky své krajkářské tradici.

Jedna z delších pěších stezek vede z Portofina do kláštera San Fruttuoso z 11. století. Ten nachází na konci úzkého zálivu ve stínu olivovníků a borovic. Cesta tam a zpět je dlouhá asi 15 km a zabere 4 – 5 hodin.

Portofino potěší také milovníky vodních sportů. Oblast kolem Portofina nabízí skvělé lokality pro windsurfing, plachtění a potápění.

Počasí Portofino

Portofino se nachází na severu Itálie, a to se odráží také na počasí. Nejteplejší měsíce jsou na Ligurské riviéře červenec a srpen, kdy rtuť teploměru šplhá téměř k 30 °C. Moře má v létě teplotu kolem 23 °C. Nejchladnější počasí v Portofinu přináší měsíce prosinec, leden a únor, kdy teplota klesá na 12 °C. Mnohem teplejší počasí je samozřejmě na jihu Itálie, například v okolí Neapole.

pocasi-portofino-5803551-1024x683-3204696
Plachtění je jedna z oblíbených aktivit, které se dají provozovat v Portofinu.

Díky slunci, které zde svítí téměř celý rok, je oblast kolem Portofina proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Hodí se mimo jiné k výrobě přírodní kosmetiky. Velmi se zde daří také vinné révě.

Portofino je destinace ideální na léto, kam za teplem na podzim a v zimě? Kouzelnou exotickou dovolenou slibují například Kapverdy a zvlášť kapverdský ostrov Sal. Za luxusem a exotikou se dá v zimě vyrazit také do Kataru.

Dovolená Portofino

Portofino patří mezi nejdražší letoviska Itálie. Portofino si oblíbila celá řada celebrit, a to se odráží také na cenách. Za cappuccino se zde platí i třikrát víc, než ve zbytku Itálie. Vyplatí se ubytovat například v nedaleké vesnici Santa Margherita a do Portofina zajet na výlet lodí.

TIP: Pro příznivce exotičtější a luxusnější dovolené je vhodný ostrov Bora Bora.

Dovolená na Ligurské riviéře se dá krásně spojit s návštěvou Portofina. Pobytové zájezdy do oblasti Ligurské riviéry lze pořídit u řady českých cestovních kanceláří, bohatou nabídku má například Invia.

Někteří turisté rádi spojují dovolenou u moře a horskou turistikou. Kam na hory v okolí Portofina? Tím, že je Portofino na severu Itálie, dá se například cestou zastavit v Italských Alpách nebo v Dolomitech.

TIP: Na úplné opačné straně Itálie se nachází město Bari, které je taktéž ideálním místem pro letní dovolenou. Důvodem k návštěvě jsou nedaleké písečné pláže, bohatá historie, výborná gastronomie i památky Bari.

TIP: Dovolenou u středozemního moře za příznivé ceny nabízí také balkánské země, například Černá Hora či Bosna a Hercegovina. V případě návštěvy Bosny a Hercegoviny se vyplatí navštívit město Mostar, které je proslulé především díky zrekonstruovanému Starému mostu ze 16. století.

Historie Portofina

První zmínky o Portofinu pochází již z 1. století. Římský válečník a filozof Plinius starší zmiňuje ve svých spisech založení obce s názvem Portus Delphini neboli Delfíní přístav v dobách Římského císařství. V okolních vodách tehdy žilo údajně velké množství delfínů.

Portofino bylo v průběhu dějin součástí Janovské a Florentské republiky, roku 1815 se stalo součástí Sardinského království a roku 1861 přešlo pod správu Italského království. Už v 19. století bylo Portofino v Itálii oblíbeným místem britských šlechticů. Od 50. let minulého století je hlavní obživou místních obyvatel turistický ruch namísto původního rybolovu.

Co navštívitDovolenáZajímavosti