Norsko – země nepopsatelné krásy

Evropa
polarni-liska

Nakladatelství Jota nám dává tip na dovolenou do země, která nabízí něco pro každého cestovatele, výletníka, baťůžkáře či dobrodruha – přírodu, dobrodružství, toulky za uměním, historií a třeba i jídlem. V Norsku si zkrátka každý vybere to své!

Hlavní devízou tohoto turistického průvodce je jeho aktuálnost – sami tvůrci čtenáře nabádají a vyzývají, aby je v případě změn otevírací doby, rekonstrukce objektů či jiných novinek, neváhali kontaktovat. Není proto divu, že se v češtině jedná už o třetí vydání tohoto průvodce. A pro zajímavost – originální šesté vydání bylo vydáno v září 2012.

Nemůžu si pomoct, musím pět samá superlativa. Ať už jde o poutavý přebal knihy, příjemný formát, který se hodí do baťůžku i do kabelky, nebo kvalitní papír s krásnými fotografiemi a přehlednými mapami.

Cestopis překypuje aktuálními informacemi, je však přehledný a nezahlcuje čtenáře zbytečnostmi. Sami autoři Norsko projeli křížem krážem několikrát, aby přinesli to nejzajímavější a je pěkné, že nabízejí osobní tipy a rady na cesty.

Norsko je vykresleno jako země pro všechny – překypuje malebnou přírodou, má v sobě dlouhou a působivou historii, nadšence umění láká řadou muzeí a dalších památek. Hned bych tam jela. Pokud o cestě na sever přemýšlíte i vy, je pro vás tento cestopis nutností!

Název: Norsko
Autor: Phil Lee a Roger Norum
Žánr: turistický průvodce
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2014
Počet stran: 448
Hodnocení: 100%
Zpracovala: Iva Lutonská
Zdroj foto: Nakladatelství Jota

DovolenáInformace